Techgame.pl
GTA V

igdb.com / materiały prasowe

Fenomenalne wyniki GTA V. Sprzedano już ponad 140 milionów kopii gry

9 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Grand Theft Auto V ma za sobą kolejny fantastyczny rok. Gra nadal sprzedaje się jak świeże bułeczki, pomimo tego, że jej premiera odbyła się w 2013 roku.

  • GTA sprzedało się już w nakładzie 140 milionów kopii

  • Doskonałe wyniki w roku 2020

  • Jeszcze w tym roku premiera tytułu na konsole Xbox Series X oraz PS5

Ponad 140 milionów sprzedanych kopii - te liczby robią wrażenie. Jeszcze większe wrażenie robi fakt, że sprzedaż tytuły nie spada z upływem lat, wręcz przeciwnie. 

Fantastyczne wyniki sprzedaży GTA V

Rok 2020 był dla Take-Two Interactive bardzo udany. Ich największy hit, czyli GTA V ponownie wybija się wysoko w rankingu sprzedaży. Był to dla wysokobudżetowej produkcji AAA najlepszy rok po 2013, kiedy to odbyła się premiera gry na konsole PlayStation 3 i Xbox 360.

Jak poinformowało Take-Two, od maja 2020 roku sprzedano niemal 10 milionów egzemplarzy gry. Tytuł jest wciąż rozchwytywany i cieszy się niemalejącą popularnością, głównie ze względu na tryb online.

Gra wciąż otrzymuje nowe łatki

Rockstar nadal aktywnie wspiera swoją perełkę, wypuszczając regularne łatki z nową zawartością. W 2020 roku gracze otrzymali największy patch w historii gry. Zawierał on całkowicie nowe lokacje, rozbudowane kooperacyjne misje rabunkowe, samochody, bronie, czy też muzykę w radiu. 

Firma doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że może do woli eksploatować swój tytuł, ponieważ do trybu online wciąż przybywają nowi gracze. Bardzo duży wpływ na ten stan rzeczy ma bez wątpienia lockdown, który na nowo zdefiniował “spędzanie czasu wolnego”. Sektor gamingowy na rynku ma za sobą doskonały rok i jako jeden z nielicznych rozwinął się w okresie globalnego kryzysu.

Przypomnijmy również, że w 2020 roku można było uzyskać darmową kopię gry na platformie Epic Games, co mogło podbić statystyki upublicznione przez Take-Two Interactive. Niemniej wynik pozostaje nadal co najmniej imponujący.

Premiera na PS5 i Xbox Series X

Wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek dobrej passy. Jeszcze w tym roku ukaże się wszak wersja gry przeznaczona na konsole nowej generacji, czyli Xbox Series X oraz PlayStation 5. Rockstar potwierdziło już, że gracze mogą spodziewać się dodatkowej zawartości łatek przeznaczonych na konsolowe wydanie tytułu. 

Wiadomo również, że przy okazji premiery, wersja online zostanie również dodana za darmo dla użytkowników PS+. Możemy się więc spodziewać jeszcze większej sprzedaży i bicia kolejnych rekordów. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku GTA V przebije 150 milionów zakupionych egzemplarzy.

Czas na GTA:VI

Napawa to jeszcze większym optymizmem, ze względu na wyczekiwaną przez fanów 6 odsłonę cyklu, która według wielu analityków i spekulantów powinna być „wkrótce” zapowiedziana.

Przecieki wskazują na to, że gracze zostaną ponownie przeniesieni do kultowego Vice City, a trzeba nadmienić, że mało gier miało tak klimatyczny setting jak GTA: Vice City. Nie pozostaje nam więc nic innego jak stoickie wyczekiwanie.

źródło: screenrant.com, ir.take2games.com

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Atak hakerski na CD Projekt Red. "Macie 48 godzin"

  • Policja ostrzega przed hakerami. Kliknięcie w podejrzany link może wyczyścić konto z oszczędności

  • Uwaga na maile od Poczty Polskiej. Część z nich rozsyłają cyberprzestępcy

Kuba Wieloch

Wydawca pełniący obowiązki redaktora naczelnego portalu Techgame. Absolwent socjologii na Uniwersytycie Warszawskim, wcześniej pisał dla portalu Esportmania. Zagorzały fan e-sportu, gier strategicznych i sprzętu komputerowego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >