GTA V
Źródło: Rockstar Games

Nieoficjalne: GTA V jutro będzie dostępne całkowicie za darmo

Artur ŁokietekArtur Łokietek
13 Maja 2020

Wychodzi na to, że Epic Games Store zamierza przebić samych siebie. Tajemnicza, dostępna za darmo od jutra gra na platformie to rzekomo właśnie Grand Theft Auto V! Do tego w wersji Premium, czyli z dodatkową zawartością. Choć informacje są niepotwierdzone, brzmią bardzo wiarygodnie.

Epic Games Store co tydzień rozdaje darmowe gry. Następną, tajemniczą produkcją ma rzekomo być najnowsza część legendarnej serii GTA - tak twierdzą internetowe portale i usunięty przez moderatorów wpis na Reddicie.

GTA V w pełni za darmo!

GTA V to produkcja już legendarna. Oryginalnie gra zadebiutowała na konsolach w 2013 roku (dwa lata później w wersji na PC) i z miejsca zyskałą sympatię graczy i krytyków. Dość powiedzieć, że do tej pory w moduł GTA Online gra mnóstwo graczy jednocześnie, a regularne patche zachęcają do powrotu coraz większą liczbę fanów. Zgodnie z anonimowymi źródłami portalu gry-online i usuniętym przez moderatorów wpisem w serwisie Reddit GTA V już od jutra (tj. czwartek, 14 maja) ma być zupełnie za darmo dostępne w serwisie Epic Games Store. Co szczególnie istotne - produkcja ma być w wersji Premium Edition, czyli z paroma dodatkowymi bonusami, w tym pakietem wyposażenia czy bonusem w walucie w trybie Online.

Czy to spełnienie snów?

Sam pomysł wydania GTA V w wersji darmowej może być bardzo zaskakujący dla niektórych - w końcu produkcja do tej pory sprzedała się w liczbie ponad 10 milionów sztuk, a na Steamie regularnie pojawia się w topie dziesięciu najlepiej sprzedających się i najpopularniejszych gier. Biorąc pod uwagę jednak fakt, że od jakiegoś czasu pozycja często trafia na wyprzedaże internetowe, doniesienia wydają się bardzo prawdpodobne. Zauważmy tutaj, że Rockstar rzekomo zamierza przerzucić się na inny model wydawania gier z mocnym wsparciem po premierowym bazującym najpewniej na mikropłatnościach czy dodatkowej zawartości, a GTA V już od jakiegoś czasu jest właśnie rozwijane w ten sposób. Samo Epic Games od dawna raczy nas darmowymi pozycjami, w tym całkiem świeżymi w postaci choćby Just Cause 4 - GTA V wydaje się być jedną z niewielu pozycji, która jest w stanie przebić dotychczasowy poziom. Na potwierdzenie rewelacji nie musimy wcale długo czekać - tajemniczą grę poznamy już jutro.

Zobacz także:

  1. SpaceX stworzyło darmowy symulator dokowania statkiem kosmicznym Dragon 2
  2. Wreszcie! Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 wraca w odświeżonej wersji
  3. Remaster gry Mafia 2 jednak powstaje
  4. FIFA 21: Dariusz Szpakowski zapowiada wiele nowościNastępny artykuł