Techgame.pl
NaturalVision Evolved GTA V

flickr

GTA V piękne, jak nigdy dotąd. Nowa wersja moda upiększającego grafikę z ray tracing'iem

17 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Teraz, gdy Grand Theft Auto V dostępne jest praktycznie dla każdego zainteresowanego, warto poświęcić chwilę, aby znaleźć mody diametralnie odświeżające produkcję studia Rockstar. Jednym z nich jest NaturalVision Evolved, który oprócz szereg

NaturalVision Evolved doczekał się kolejnej wersji. Tym razem zmiany są widoczne na pierwszy rzut oka. Ucieszą się szczególnie posiadacze kart z serii RTX.

Nowa wersja popularnego moda

Od czwartku na Epic Games Store za darmo możemy odbierać hitową produkcję studia Rockstar Games, czyli Grand Theft Auto V. Pamiętajmy jednak, że ta gra liczy sobie już pięć lat od premiery w wersji na PC! Choć do tej pory niektóre miejsca potrafią zachwycić, całość nie jest aż tak oszałamiająca, jak mogłaby być. Z tego względu wiele osób poszukuje w internecie modów graficznych do GTA V, a jedną z bardziej popularnych serii takich modyfikacji jest NaturalVision autorstwa niejakiego Razed. Zaprezentował on kolejną wersję fotorealistycznego moda graficznego, która powinna szczególnie spodobać się posiadaczom kart graficznych wspierających technologię ray tracing. Warto tu jednak zaznaczyć, że NaturalVision Evolved w wersji beta jest na razie dostępny wyłącznie dla osób wspierających twórcę w serwisie Patreon kwotą min. 10 dolarów. Sam mod trafi jednak do szerszego grona odbiorców przy okazji premiery. Nie możemy się doczekać, bo wygląda naprawdę zjawiskowo!

Ray tracing w GTA V? Tak!

Razed przy okazji każdego swojego moda skupia się w dużej mierze na efektach pogodowych i wyglądzie oświetlenia. Dzięki zastosowaniu technologii SSRTGI (Screen-Space Ray Traced Global Illumination) wspartej przez ray tracing, globalne iluminacje świetlne wyglądają tym razem jeszcze bardziej realistycznie. Zmiany widać w teksturach - te są w wyższych rozdzielczościach, a budynki zyskały całkowicie nowe modele. Mod korzysta z nieco ulepszonej palety barw, która prezentuje się nieco zimniej, niż w poprzednich wersjach. Choć wszystko to wygląda naprawdę fenomenalnie, nie wiemy kiedy ostateczna wersja moda może trafić do szerokiego grona odbiorców. Sam twórca nad poprzednią wersją Remastered pracował ponad 1200 godzin, jednak wersja Evolved wygląda na bliską ukończeniu (choć może nam się jedynie tak zdawać). Jak tylko modyfikacja zostanie ukończona, trafi do serwisu, w którym znajdziecie najważniejsze mody przeznaczone dla Grand Theft Auto V.

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >