Smartfon i połączenia neuronowe symulujące Internet.
Źródło: Piqsels

Nastolatek zarabiał miliony, teraz grozi mu kara za cyberprzestępstwa

18-letni Ellis Pinsky został oskarżony o cyberprzestępstwa. Nastolatek miał ukraść wraz ze swoją grupą hakerską ponad 24 miliony dolarów jeszcze w wieku 15 lat.

Za oskarżeniem stoi właściciel firmy zajmującej się transakcjami w kryptowalucie, Michael Terpin. Biznesmen żąda od Pinsky’iego odszkodowania o łącznej wartości 71,4 mln dolarów.

Młody geniusz czy geniusz zła?

Michael Terpin nie przebiera w środkach, kiedy wypowiada się na temat nastolatka z Nowego Jorku, którego oskarża o kradzież 24 milionów dolarów w kryptowalucie. “Komputerowy geniusz zła o cechach socjopatycznych, którzy bezdusznie rujnują życie niewinnych osób, a następnie chwalą się napadami o wartości milionów dolarów” - mówił o Pinskym specjalista od kryptowalut. Co niezwykle imponujące, Pinsky miał dopuścić się pierwszych kradzieży już w wieku 15 lat.

Przekręt na mobilną skalę

Terpin oskarża Pinsky’iego o kradzież danych o wartości 24 milionów dolarów w kryptowalucie za pomocą włamywania się na smartfony jego i jego współpracowników. Za pomocą tzw. “SIM swaps” Pinsky miał uzyskać dostęp do kont online multimilionera. Terpin oskarża młodego nowojorczyka o oszustwa finansowe i cyberprzestępstwo. Oskarżeń nie uniknęła również sieć telefonii komórkowej AT&T.

Terpin nie blefuje

Michael Terpin nie poprzestał jedynie na ściganiu Ellisa Pinsky’iego. W zeszłym roku wygrał pozew na 75,8 mln dolarów przeciwko Nicholasowi Truglii, który rzekomo miał pomagać młodemu oszustowi w przeprowadzaniu ataków hakerskich. Terpin pozwał również telefonie komórkową AT&T na 240 mln dolarów za niedopilnowanie protokołów bezpieczeństwa w swojej sieci przez co Pinsky wraz ze swoją grupą hakerską mógł przejąć kontrolę nad telefonem milionera. AT&T zaprzecza oskarżeniom, Pinsky jak na razie nie odniósł się do zarzutów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zatrzymania w kilku województwach. Młodzi Polacy handlowali danymi osobowymi
  2. Hakerzy wspierani przez obce państwa zaatakowali służby zdrowia w dwóch krajach
  3. Oglądasz filmy dla dorosłych? Oszuści mogą to łatwo wykorzystać
  4. Ostra reakcja Europy. Chodzi o dane osobowe wszystkich Polaków
Następny artykuł