Techgame.pl
half life alyx screenshot

Steam

Valve tłumaczy czemu nie doczekaliśmy się Half-Life 3

24 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

W wywiadzie z serwisem IGN, pracownik Valve tłumaczy czemu nigdy nie ukazało się zwieńczenie drugiej części legendarnej serii Half-Life. Te same powody mogą wskazywać również na brak Half-Life 3. Studio było zbyt ambitne i przepracowane.

Gdy zadebiutował pierwszy Half-Life, stał się on produkcją wyjątkową ze względy gameplayowe i niepowtarzalny klimat. Gracze doczekali się drugiej części i jej drugiego epizodu, ale powiedzenie "Half-Life 3 Confirmed!" stało się przez lata jedynie smutnym żartem. 

Valve i Source Engine

Niedawno ukazał się Half-Life: Alyx, czyli pełnoprawna produkcja z serii przeznaczona na gogle VR. Została naprawdę świetnie przyjęta przez recenzentów, więc IGN przeprowadził wywiad z jednym z deweloperów z Valve, Dario Casali. Nie tak dawno temu ukazał się wywiad z Gabem Newell'em, prezesem firmy i twórcą Steam, który przyznał, że Half-Life to dla nich pole do przeszczepiania nowych pomysłów i technologii. Okazuje się, że to właśnie przez technologię nigdy nie poznaliśmy zwieczenia historii Gordona Freemana - w końcu Half-Life 2: Episode 2 skończyło się naprawdę strasznym cliffhangerem.

Half-Life 3 Con... nie, zaraz

Dario Casali twierdzi, że prace nad Half-Life 2 ruszyły razem z pracami nad silnikiem graficznym Source. Deweloperzy mieli bardzo wysokie wymagania od produkcji, jednak sami nie do końca wiedzieli do czego zdolny był Source, więc testowal wszystko "na żywo" przy okazji prac nad grą. W ten sposób narodził się pomysł, aby podzielić produkcję na epizody, dzięki którym możliwe będzie opracowywanie jednocześnie jednej, krótszej historii niż całej gry naraz. Twórcy jednak rozbudowywali epizody, które rozrastały się do niemal pełnoprawnych gier, a osoby od rozwoju serii nie były zgodne w jakim kierunku rozwijać serię. Jak widać, projekt ostatecznie stanął w miejscu. 

Co dalej?

Lata później studio wróciło do idei Half-Life: Episode 3 (lub też Half-Life 3, choć nigdy nie dowiedzieliśmy się czy miałyby to być inne gry), jednak pracowało nad nową wersją silnika, czyli Source 2 i deweloperzy nie chcieli powtarzać swojego błędu z prac nad obydwiemia rzeczami jednocześnie. Ponoć Valve miało parę skasowanych projektów z uniwersum Half-Life, ale to od odbioru najnowszej produkcji na VR najpewniej będzie zależeć przyszłość serii.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >