Techgame.pl
Hogwarts Legacy

blog.playstation.com

Pierwsze przecieki o Hogwarts Legacy. Pojawią się zajęcia w szkole i system destrukcji otoczenia

25 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Hogwarts Legacy wydaje się być odpowiedzią na wszystkie błagania gamingowych fanów Harry’ego Pottera. Gra RPG, w której będziemy mogli stworzyć własnego czarodzieja i towarzyszyć mu w jego codzienności w Szkole Magii i Czarodziejstwa w

  • Hogwarts Legacy to pierwsza gra RPG w świecie Harry’ego Pottera

  • Zwiastun produkcji prezentuje się bardzo obiecująco

  • Na Reddicie pojawiły się pierwsze przecieki dotyczące produkcji

Kilka miesięcy temu opublikowano pierwszy zwiastun gry Hogwarts Legacy, nad którą pracuje studio Avalanche Software we współpracy z Warner Bros. Interactive Entertainment oraz Portkey Games. Będzie to pierwsza gra RPG osadzona w uniwersum Harry’ego Pottera. Jeśli będzie stała na tak dobrym poziomie, jak obiecują zapowiedzi, będzie tą grą w świecie Harry’ego, na którą wszyscy czekaliśmy.

RPG w świecie Harry’ego Pottera

Co wiemy o Hogwarts Legacy? Jak na razie, stosunkowo niewiele. Gra ma się rozgrywać w Hogwarcie oraz jego okolicach. Nasza postać będzie stworzonym przez nas uczniem Hogwartu, który nie będzie jednak „statystycznym czarodziejem” - ma posiadać specjalną moc, pozwalającą na posługiwanie się Starożytną Magią, co będzie istotnym elementem fabuły.

Jednakże poza odkrywaniem mistycznych tajemnic świata czarodziejów przyjdzie nam również zakosztować szkolnej codzienności w Hogwarcie. Będziemy uczestniczyć w różnorakich lekcjach, karmić magiczne stworzenia, szlifować swoje umiejętności ucząc się nowych zaklęć, warzyć eliksiry i po prostu eksplorować żywy, magiczny świat.

Hogwarts Legacy w przeciekach

Powyższe informacje to oficjalne wiadomości, które otrzymaliśmy od twórców w ich wypowiedziach oraz zwiastunie gry. Teraz czas na to, co dalekie jest od „oficjalnych informacji”, ale i tak wszyscy to uwielbiają - przecieki i plotki. A tych najlepiej szukać na Reddicie.

Jeden z użytkowników wspomnianego serwisu twierdzi, że odbył rozmowę z „przyjacielem kuzyna” (klasyczny start wielu plotek), który pracuje nad Hogwarts Legacy. W poście zamieszczonym na Reddicie twierdzi, że gra wyjdzie jesienią 2021 roku. Brzmi trochę zbyt pięknie, żeby było prawdziwe, ale kto wie?

Przecieki przecieków

Inne ciekawe informacje, które potencjalnie mogą okazać się prawdą to:

  • Rozbudowany kreator postaci (tego akurat możemy się spodziewać, skoro tworzymy swoją postać)

  • System destrukcji otoczenia, w które będziemy mogli ingerować za pomocą czarów (magia ma do tego świetny potencjał, byłoby szkoda, gdyby twórcy go nie wykorzystali)

  • Wiele przedmiotów szkolnych z minigrami, które mają poprawić nasze zdolności i nauczyć nas nowych zaklęć

  • System punktów zdobywanych przez Domy w Hogwarcie, które będzie można zdobywać lub tracić w zależności od akcji podejmowanych przez gracza

  • Mroczna fabuła, zbliżona klimatem do ostatnich części książkowego cyklu, która będzie miała spokojny początek, rodem z Kamienia Filozoficznego i Komnaty Tajemnic (brzmi jak konstrukcja większości gier fabularnych, więc trudno żeby się nie sprawdziła)

  • Obecność młodego Dumbledore’a (akcja ma się rozgrywać w XIX wieku, więc zakładając, że będzie to jego schyłek, jest na to realna szansa)

  • Rozbudowany system interakcji z NPC-ami, przypominający ten z Bully od Rockstar Games 

Hogwarts Legacy z szansą na sukces

Wszystko to brzmi naprawdę dobrze. Momentami nawet za dobrze. Jednakże żadna z powyższych informacji nie jest niemożliwa do zrealizowania w grze tworzonej przez Avalanche Software.

Jeśli rzeczywiście produkcja będzie uwzględniała przynajmniej część z powyższych plotek, mamy szansę otrzymać naprawdę dobrą produkcję w świecie Harry’ego Pottera. Czego wszystkim nam życzę, gdyż gamingowy potencjał uniwersum J.K. Rowling zdecydowanie nie został jeszcze należycie wykorzystany.

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >