Techgame.pl
human farm trailer

Steam

Human Farm: powstaje szokująca gra o hodowaniu ludzi przez świnie

2 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Zapowiada się, że trwają prace nad kolejną kontrowersyjną produkcją. Wczorajsza zapowiedź Human Farm jawiła się jako Prima Aprilis, jednak firma Gaming Factory potwierdziła, że gra powstaje. Tytuł prezentuje się na symulator rzeźni ludzi prowadzonej przez

W dzisiejszych czasach ciężko już zaskoczyć kontrowersyjnym pomysłem w przemyśle gameingowym. Okazuje się jednak, że nowa produkcja JTown Games może sporo namieszać. Oprócz naprawdę szokującej otoczki, deweloperzy tłumaczą grę mocnym tłem mającym zmusić nas do refleksji.

Human Farm, czyli sklep z ludzkim mięsem

W grze Human Farm wcielimy się w świnie, które trudnią się prowadzeniem ubojni ludzi. Tak, otoczka fabularna jest karykaturą rzeczywistości, w której to ludzie sprzedają i hodują mięso zwierząt. Jako wspomniana świnia będziemy dbać o naszą trzodę, zapewniając ludziom odpowiednie warunki - będziemy dbać o komfort psychiczny, ich pożywienie czy wagę. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by maksymalnie wzmonić zyski stosując chów klatkowy, ale wtedy istnieje szansa na rozprzestrzenieni się różnych chorób, a mięso nie będzie aż tak dobrej jakości. Twócy zapowiadają zaskakująco rozbudowaną warstwę ekonomiczną - zatrudnianie pracowników, dbanie o odpowiednie warunki, reklamy, inwestowanie w wystrój sklepu w którym będziemy sprzedawać wyhodowane przez nas mięso czy ulepszanie całej ubojni. Celem jest ekspansja na cały świat, czyli typowe "od zera do milionera". Przynajmy wszyscy - to otoczka fabularna jest tutaj najważniejsza.

Twórcy się usprawiedliwiają

Choć Human Farm zapowiada się na zaskakująco rozbudowany symulator, to jednak tematy w nim poruszane zapewne nie raz wywołają szerokie medialne poruszenie. Twórcy przyznają, że jedną z ich inspiracji jest dzieło "Folwark zwierzęcy" Geroge'a Orwella. Lektura używając personifikacji pokazuje problemy z systemami politycznymi takimi jak choćby totalitaryzm - deweloperzy twierdzą, że ich gra również poruszy podobne tony zmuszając nas do refleksji nad nieodpowiednimi rządami i tym, jak szybko role społeczne mogą się odwrócić. "Human Farm, to wymysł który nie wybiega tak daleko od rzeczywistości. Świat w którym żyjemy uczy nas wzorców zachowań i norm które akceptujemy i wprowadzamy do codziennego życia. Czy to czym nas otacza i to czym nas karmi jest dobre i odpowiednie? To jedno z głównych pytań do których chcemy skłonić graczy podczas rozgrywki" - opowiada jeden z projektantów, Marcin Wysocki. To, czy Human Farm faktycznie okaże się "świeże", czy jedynie zaprezentuje odgrzewanego kotleta (doceńcie grę słów) sprawdzimy dopiero w 2021 roku. Już teraz możemy zapoznać się z opisem gry na Steam.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >