Hyper Scape oficjalny artwork
Źródło: Ubisoft

Hyper Scape: darmowe battle royale od Ubisoftu. Już można zagrać w betę

Artur ŁokietekArtur Łokietek
13 Lipca 2020

Podczas minionej konferencji Ubisoft Forward 2020, francuski deweloper zaprezentował nowe szczegóły odnośnie swojej własnej darmowej strzelanki battle royale. Hyper Scape raczej nie zdefiniuje gatunku, ale wygląda na całą przyjemnego FPSa. Posiadacze PCtów mogą nawet już teraz zagrać w betę!

Otwarta beta Hyper Scape wystartowała. Ubisoft pokazał również zarys ogólnej historii fabularnej.

Hyper Scape, czyli darmowe battle royale

Ah, te battle royale... Gatunek swego czasu rozkwitał tak, jak swego czasu wszelkie "zombie-survivale" rozpowszechnione przez DayZ czy Rust'a. Ostatecznie parę gier dalej cieszy się ogromnym powodzeniem, m.in. bijący wszelkie rekordy PUBG czy konkurencyjny Fortnite. Nie zmienia to faktu, że Ubisoft niestety spóźnił się na wielki wyścig battle royale, ale może to i lepiej? W końcu ostatnie zaniedbania w gatunku zniechęciły do niego część graczy. Być może nowy pomysł francuskiego dewelopera zmieni ten stan rzeczy.

Gracze grają w grę

Akcja gry toczy się w 2054 roku, gdy znany nam dziś internet zmienił się w cały świat oparty na wirtualnej rzeczywistości (Czyżby inspiracje Player One Spielberga?). Gracze wcielają się tu właśnie w graczy grających w grę, w którą... gramy właśnie i my. Tak, nieco to zawiłe, ale nie oszukujmy się - to battle royale, więc cała sens produkcji oparty jest niemal wyłącznie na rozgrywce, a nie na nowinkach fabularnych. To, co nieco wyróżnia grę Ubi od wielu jej podobnych to postawienie na miejski krajobraz i intensywne wymiany ognia w trakcie choćby biegania po dachach.

Hyper Scape - otwarta beta na PC

Ubisoft zrobił także niespodziankę graczom PCtowym - Hyper Scape dostępne jest aktualnie dla każdego chętnego w formie otwartej bety, Wystarczy tylko zarejestrować się na oficjalnej stronie i... zacząć grać! Posiadacze konsol Xbox One i PlayStation 4 również będą mogli cieszyć się betą, jednak w późniejszym, bliżej nie sprecyzowanym terminie.

Zobacz także:

  1. Assasin's Creed Valhalla: pijackie minigierki i homoseksualne romanse w najnowszym fragmencie rozgrywki
  2. Far Cry 6: znamy datę premiery, pokazano pierwsze screeny. Gra nie trafi na Steam
  3. Watch Dogs Legion - Ubisoft pokazał nowy gameplay i zwiastun. Znamy datę premiery
  4. Serwery podczas Ubisoft Forward nie wytrzymały. Producent uspokajaNastępny artykuł