Techgame.pl
Kadr ze zwiastuna gry I Am Jesus Christ

youtube.com/SimulaM/kadr z filmu

Polacy tworzą symulator życia Jezusa. Gra zostanie sfinansowana na Kickstarterze

19 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Gabriela Sicińska

Udostępnij:

Polskie studio PlayWay podjęło się stworzenia gry o bardzo trudnym do przedstawienia temacie. I Am Jesus Christ będzie realistycznym symulatorem życia Jezusa Chrystusa, którego założeniem jest zaangażowanie graczy w historię przedstawioną w Ewangel

  • Polskie studio PlayWay stworzy symulator życia Jezusa

  • I Am Jesus Christ pozwoli nam przeżyć historię znaną z Ewangelii

  • Gra będzie finansowana na Kickstarterze

Temat jak temat, skoro pisze się książki i kręci filmy o Jezusie, to dlaczego nie zrobić gry? W zasadzie jedyny powód to fakt, że będzie to pierwsza poważna gra pozwalająca graczom wcielić się w chrześcijańskiego Mesjasza. Twórcy zdają się podchodzić do tematu niezwykle poważnie, co jest w tym przypadku wielce wskazane, ale… Cóż, nie można odmówić im odwagi.

I Am Jesus Christ - symulator życia Jezusa

Polska firma PlayWay to wydawca i producent specjalizujący się w symulatorach i grach mobilnych. Najbardziej znaną serią wydaną na PC jest bez wątpienia Car Mechanic Simulator, która doczekała się kilku odsłon i wielu oddanych fanów. 

PlayWay pracuje też nad bardzo obiecującym symulatorem łodzi podwodnej Uboat, który jest już dostępny w trybie Early Access. Poza tym firma ma na koncie 14 milionów sprzedanych kopii gier mobilnych, które są dostępne na Androida oraz iOS.

I Am Jesus Christ ma być symulatorem życia Jezusa Chrystusa, który w ciągu około 10 godzin przeprowadzi nas przez wydarzenia opisane w Ewangeliach i pozwoli nam w nich uczestniczyć. Celem twórców jest lepsze poznanie i zrozumienie czynów Chrystusa, które zostaną przedstawione w grze.

Polskie studio podejmuje się trudnego tematu

W ciągu tych 10 godzin rozgrywki, którą będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby, będziemy mogli doświadczyć całego życia Jezusa - od narodzin do ukrzyżowania i zmartwychwstania. Wszystko to brzmi naprawdę dobrze, ale… Właśnie. Ale. 

Temat jest dość kontrowersyjny. Podejście do niego wymaga odpowiedniej powagi i delikatności, gdyż obrażenie czyichś uczuć religijnych może poskutkować usunięciem gry z platform dystrybucyjnych, medialną nagonką na polskie studio i innymi nieprzyjemnymi konsekwencjami. Z drugiej strony gra może odnieść wielki sukces i być obowiązkowym elementem lekcji religii w podstawówce.

I Am Jesus Christ zostanie sfinansowane na Kickstarterze

Kilka dni temu twórcy opublikowali pierwszy trailer tworzony już na silniku gry. Można na nim rozpoznać charakterystyczne momenty z życia Jezusa, nacieszyć oczy ciepłą kolorystyką grafiki oraz wsłuchać się w biblijną narrację. Tutaj właśnie widać i słychać, że PlayWay poważnie traktuje grę, która może wywołać tak wiele emocji.

PlayWay ogłosiło, że na początku 2021 roku I Am Jesus Christ wystartuje ze swoją kampanią na Kickstarterze. Studio potrzebuje finansów do kontynuacji prac nad grą, a popularny serwis crowdfundingowy jest zdecydowanie najlepszą dostępną opcją. Ze względu na swoją tematykę symulator życia Jezusa nie powinien mieć problemów z pozyskaniem datków.

Symulator ukaże się w przyszłym roku

Na ten moment produkcja jest jeszcze daleka od swojej premiery. I Am Jesus Christ ma zadebiutować w bliżej nieokreślonym momencie 2021 roku. Gra zostanie wydana tylko na PC. Będzie ją można kupić na Steamie. Oczywiście pod warunkiem, że nie zakupicie jej przedpremierowo na Kickstarterze.

Gabriela Sicińska

Redaktor portalu Techgame, od lat związana z Radiem Aktywnym, gdzie wydawała audycję o grach video. Dawniej pracowała w branży IT jako tester urządzeń i oprogramowania. Od zawsze na czasie z grami i nowinkami astronomicznymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >