Kadr ze zwiastuna gry I Am Jesus Christ
Źródło: youtube.com/SimulaM/kadr z filmu

Polacy tworzą symulator życia Jezusa. Gra zostanie sfinansowana na Kickstarterze

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
19 Grudnia 2020

Polskie studio PlayWay podjęło się stworzenia gry o bardzo trudnym do przedstawienia temacie. I Am Jesus Christ będzie realistycznym symulatorem życia Jezusa Chrystusa, którego założeniem jest zaangażowanie graczy w historię przedstawioną w Ewangelii. Projekt gry będzie można niebawem wesprzeć na Kickstarterze.

  • Polskie studio PlayWay stworzy symulator życia Jezusa
  • I Am Jesus Christ pozwoli nam przeżyć historię znaną z Ewangelii
  • Gra będzie finansowana na Kickstarterze

Temat jak temat, skoro pisze się książki i kręci filmy o Jezusie, to dlaczego nie zrobić gry? W zasadzie jedyny powód to fakt, że będzie to pierwsza poważna gra pozwalająca graczom wcielić się w chrześcijańskiego Mesjasza. Twórcy zdają się podchodzić do tematu niezwykle poważnie, co jest w tym przypadku wielce wskazane, ale… Cóż, nie można odmówić im odwagi.

I Am Jesus Christ - symulator życia Jezusa

Polska firma PlayWay to wydawca i producent specjalizujący się w symulatorach i grach mobilnych. Najbardziej znaną serią wydaną na PC jest bez wątpienia Car Mechanic Simulator, która doczekała się kilku odsłon i wielu oddanych fanów.

PlayWay pracuje też nad bardzo obiecującym symulatorem łodzi podwodnej Uboat, który jest już dostępny w trybie Early Access. Poza tym firma ma na koncie 14 milionów sprzedanych kopii gier mobilnych, które są dostępne na Androida oraz iOS.

I Am Jesus Christ ma być symulatorem życia Jezusa Chrystusa, który w ciągu około 10 godzin przeprowadzi nas przez wydarzenia opisane w Ewangeliach i pozwoli nam w nich uczestniczyć. Celem twórców jest lepsze poznanie i zrozumienie czynów Chrystusa, które zostaną przedstawione w grze.

Polskie studio podejmuje się trudnego tematu

W ciągu tych 10 godzin rozgrywki, którą będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby, będziemy mogli doświadczyć całego życia Jezusa - od narodzin do ukrzyżowania i zmartwychwstania. Wszystko to brzmi naprawdę dobrze, ale… Właśnie. Ale.

Temat jest dość kontrowersyjny. Podejście do niego wymaga odpowiedniej powagi i delikatności, gdyż obrażenie czyichś uczuć religijnych może poskutkować usunięciem gry z platform dystrybucyjnych, medialną nagonką na polskie studio i innymi nieprzyjemnymi konsekwencjami. Z drugiej strony gra może odnieść wielki sukces i być obowiązkowym elementem lekcji religii w podstawówce.

I Am Jesus Christ zostanie sfinansowane na Kickstarterze

Kilka dni temu twórcy opublikowali pierwszy trailer tworzony już na silniku gry. Można na nim rozpoznać charakterystyczne momenty z życia Jezusa, nacieszyć oczy ciepłą kolorystyką grafiki oraz wsłuchać się w biblijną narrację. Tutaj właśnie widać i słychać, że PlayWay poważnie traktuje grę, która może wywołać tak wiele emocji.

PlayWay ogłosiło, że na początku 2021 roku I Am Jesus Christ wystartuje ze swoją kampanią na Kickstarterze. Studio potrzebuje finansów do kontynuacji prac nad grą, a popularny serwis crowdfundingowy jest zdecydowanie najlepszą dostępną opcją. Ze względu na swoją tematykę symulator życia Jezusa nie powinien mieć problemów z pozyskaniem datków.

Symulator ukaże się w przyszłym roku

Na ten moment produkcja jest jeszcze daleka od swojej premiery. I Am Jesus Christ ma zadebiutować w bliżej nieokreślonym momencie 2021 roku. Gra zostanie wydana tylko na PC. Będzie ją można kupić na Steamie. Oczywiście pod warunkiem, że nie zakupicie jej przedpremierowo na Kickstarterze.

Następny artykuł