Kadr ze zwiastuna gry I Am Jesus Christ
Źródło: youtube.com/SimulaM/kadr z filmu

Polacy tworzą symulator życia Jezusa. Gra zostanie sfinansowana na Kickstarterze

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
19 Grudnia 2020

Polskie studio PlayWay podjęło się stworzenia gry o bardzo trudnym do przedstawienia temacie. I Am Jesus Christ będzie realistycznym symulatorem życia Jezusa Chrystusa, którego założeniem jest zaangażowanie graczy w historię przedstawioną w Ewangelii. Projekt gry będzie można niebawem wesprzeć na Kickstarterze.

  • Polskie studio PlayWay stworzy symulator życia Jezusa
  • I Am Jesus Christ pozwoli nam przeżyć historię znaną z Ewangelii
  • Gra będzie finansowana na Kickstarterze

Temat jak temat, skoro pisze się książki i kręci filmy o Jezusie, to dlaczego nie zrobić gry? W zasadzie jedyny powód to fakt, że będzie to pierwsza poważna gra pozwalająca graczom wcielić się w chrześcijańskiego Mesjasza. Twórcy zdają się podchodzić do tematu niezwykle poważnie, co jest w tym przypadku wielce wskazane, ale… Cóż, nie można odmówić im odwagi.

I Am Jesus Christ - symulator życia Jezusa

Polska firma PlayWay to wydawca i producent specjalizujący się w symulatorach i grach mobilnych. Najbardziej znaną serią wydaną na PC jest bez wątpienia Car Mechanic Simulator, która doczekała się kilku odsłon i wielu oddanych fanów.

PlayWay pracuje też nad bardzo obiecującym symulatorem łodzi podwodnej Uboat, który jest już dostępny w trybie Early Access. Poza tym firma ma na koncie 14 milionów sprzedanych kopii gier mobilnych, które są dostępne na Androida oraz iOS.

I Am Jesus Christ ma być symulatorem życia Jezusa Chrystusa, który w ciągu około 10 godzin przeprowadzi nas przez wydarzenia opisane w Ewangeliach i pozwoli nam w nich uczestniczyć. Celem twórców jest lepsze poznanie i zrozumienie czynów Chrystusa, które zostaną przedstawione w grze.

Zimowy survival za darmo w Epic Games Store. Dzisiejszy przeciek potwierdzonyZimowy survival za darmo w Epic Games Store. Dzisiejszy przeciek potwierdzonyCzytaj dalej

Polskie studio podejmuje się trudnego tematu

W ciągu tych 10 godzin rozgrywki, którą będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby, będziemy mogli doświadczyć całego życia Jezusa - od narodzin do ukrzyżowania i zmartwychwstania. Wszystko to brzmi naprawdę dobrze, ale… Właśnie. Ale.

Temat jest dość kontrowersyjny. Podejście do niego wymaga odpowiedniej powagi i delikatności, gdyż obrażenie czyichś uczuć religijnych może poskutkować usunięciem gry z platform dystrybucyjnych, medialną nagonką na polskie studio i innymi nieprzyjemnymi konsekwencjami. Z drugiej strony gra może odnieść wielki sukces i być obowiązkowym elementem lekcji religii w podstawówce.

I Am Jesus Christ zostanie sfinansowane na Kickstarterze

Kilka dni temu twórcy opublikowali pierwszy trailer tworzony już na silniku gry. Można na nim rozpoznać charakterystyczne momenty z życia Jezusa, nacieszyć oczy ciepłą kolorystyką grafiki oraz wsłuchać się w biblijną narrację. Tutaj właśnie widać i słychać, że PlayWay poważnie traktuje grę, która może wywołać tak wiele emocji.

PlayWay ogłosiło, że na początku 2021 roku I Am Jesus Christ wystartuje ze swoją kampanią na Kickstarterze. Studio potrzebuje finansów do kontynuacji prac nad grą, a popularny serwis crowdfundingowy jest zdecydowanie najlepszą dostępną opcją. Ze względu na swoją tematykę symulator życia Jezusa nie powinien mieć problemów z pozyskaniem datków.

Symulator ukaże się w przyszłym roku

Na ten moment produkcja jest jeszcze daleka od swojej premiery. I Am Jesus Christ ma zadebiutować w bliżej nieokreślonym momencie 2021 roku. Gra zostanie wydana tylko na PC. Będzie ją można kupić na Steamie. Oczywiście pod warunkiem, że nie zakupicie jej przedpremierowo na Kickstarterze.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  1. Lot samolotem w wirtualnej rzeczywistości. Microsoft Flight Simulator wchodzi na nowy poziom
  2. Shigeru Miyamoto oprowadza po parku rozrywki Super Nintendo World
  3. Multiplayer w Call of Duty: Black Ops Cold War darmowy aż do wigilii. Znamy szczegóły
  4. Następny artykuł