Techgame.pl
Czarne, regulowane biurko dla graczy od IKEI oraz ASUS ROG

weibo.com

Ikea wraz z ASUS wypuszczą linię mebli dla graczy. Znamy listę produktów

28 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Regulowane biurko, czy też półki dedykowane sprzętowi gamingowemu, to tylko przykłady produktów, które ma zaoferować IKEA. Efekty jej współpracy z ASUS-em ujrzały światło dzienne za sprawą wycieku zdjęć. Jeżeli słowa o przystę

  • W 2019 roku IKEA ujawniła, że przygląda się możliwościom przygotowania asortymentu dla graczy

  • Rok później powiadomiono o połączeniu sił z firmą ASUS

  • Teraz wyciekły zdjęcia przedstawiające szykowane nowości

  • W sprzedaży mają się znaleźć m.in. biurka, półki, uchwyty dedykowane graczom

We wrześniu ubiegłego roku IKEA zapowiedziała ciekawą współpracę z ASUS ROG. Nieoczywisty duet miał przygotować funkcjonalne meble i akcesoria dla graczy.

Projekt żywy od pewnego czasu

Istotnym słowem, które padło przy okazji ujawnienia projektu, było affordable. Firmy obiecały przedmioty w przystępnych cenach. Niestety na ten temat wciąż niewiele możemy powiedzieć, ale wyciekły zdjęcia prezentujące same wytwory, co można uznać za solidny konkret. Tym bardziej że prezentuje się to w sposób satysfakcjonujący.

IKEA zauważyła pod koniec ubiegłego roku, że potrzeby graczy w kwestii mebli nadal są pomijane przez producentów, choć ta forma rozrywki stała się niezwykle popularna. Szwedzka sieć już wcześniej przyglądała się możliwościom na tym polu.

W 2019 roku informowano o pracy ramię w ramię z UNYQ, czyli producentem medycznych akcesoriów tworzonych przy pomocy druku 3D. Jako drugiego partnera ogłoszono wtedy Area Academy. To z kolei organizacja, która zajmuje się edukacją technologiczną, gamingową i e-sportową.

Od tego czasu nie usłyszeliśmy wielu konkretów. Pojawiło się natomiast ogłoszenie o ofercie przygotowywanej z ASUS-em. Meble opracowywano w Szanghaju, w tamtejszym Centrum Rozwoju Produktów. W tym celu konsultowano się z profesjonalnymi graczami i zwykłymi miłośnikami tej rozrywki, aby jak najlepiej zrozumieć ich wymagania.

Powstać miało około takich 30 przedmiotów, a premierę w Chinach zapowiedziano na luty 2021 roku. Kilka miesięcy później, dopiero w październiku tego samego roku mają trafić do reszty świata tam, gdzie sprzedaje IKEA.

IKEA i ASUS rzeczywiście mogą trafić w gusta oraz potrzeby graczy

W ofercie znalazły się wszelkiej maści uchwyty i stojaki, które w efektowny i praktyczny sposób prezentują posiadany sprzęt. Ponadto kupić będzie można całe półki ścienne i naziemne oraz specjalne biurko.

To ostatnie jest odpowiednio wyprofilowane z myślą o potrzebach pasjonatów elektronicznej rozrywki. Z tyłu posiada wygodne wcięcia na kable, a wysokość całości można regulować wedle własnych potrzeb.

Linia opracowana na spółkę z Republic of Gamers przewiduje też pomniejsze gadżety. Coś dla siebie znajdą streamerzy, gdyż na zdjęciach widzimy lampkę do kamerki. Nieostrożnym osobom może przypaść do gustu montowany przy biurku uchwyt na kubek. Osobne elementy posłużą do uporządkowania kabli.

Na fotografie załapała się także mata pod krzesło, duża podkładka na biurko, jak również utrzymany w stylu pozostałych towarów kosz na śmieci. Wszystko uzupełniają przyjemnie wyglądające poduszeczki na szyje, plecy, a nawet ręce. Całość przygotowana została w ciemnych barwach. Dominuje czerń z delikatnymi czerwonymi i szarymi akcentami.

Teraz pozostaje czekać na oficjalną prezentację i przede wszystkim wycenę. Przynajmniej kilka z szykowanych produktów wygląda dostatecznie interesująco, aby rozważyć zakup za odpowiednią kwotę. Pozostaje mieć nadzieję, że rzeczywiście IKEA planuje dostarczyć serię na każdą kieszeń.

W aktualnym polskim katalogu na 2021 rok są co prawda strony poświęcone graczom, ale segment wygląda ubogo na tle niemal 300-stronicowego kolosa pełnego mebli. Na chwilę obecną nad Wisłą w pełnej konfiguracji proponowane są: listwy LED, krzesła biurowe, stół, biurka, regał ścienny, witryna z przesuwanymi szklanymi drzwiami oraz bezprzewodowy przyciemniacz. Nudny standard w porównaniu do tego, co jest w drodze.

Artykuły polecane przez redakcję Techgame:

  • Premiera polskiego horroru The Medium. Recenzenci wyjątkowo podzieleni

  • Tomb Raider ma otrzymać serial od Netflixa. Kontynuacja nowej trylogii gier

  • Stało się. Amazon oficjalnie wchodzi na polski rynek

Łukasz Kopciński

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >