Techgame.pl
Rodzina korzystająca z nowego modelu iMaca

Materiały prasowe

27-calowy iMac 2020 jest już dostępny w Polsce. Sprawdzamy co oferuje najnowszy sprzęt Apple

5 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Najbardziej uważnym fanom produktów Apple mogło umknąć, że firma z Cupertino wprowadziła właśnie do sklepów najnowszego 27-calowego iMaca.

Najnowsze urządzenie z rodziny desktopów doczekało się wzrostu wydajności, ulepszonego wyświetlacza, lepszej kamerki internetowej oraz paru innych usprawnień. Standardowo w przypadku sprzętów obrandowanych charakterystycznym jabłuszkiem, największe wrażenie robi cena.

iMac 2020 z mocniejszym procesorem

Najważniejszym usprawnieniem jakiego doczekał się 27-calowy iMac to możliwość zamontowania opcjonalnego procesora. Oprócz standardowej opcji, czyli 6-rdzeniowy Intel Core i7 ósmej generacji z opcją Tuurbo Boost do 4,6 GHz (w wersji iMac 21,5 cala), możemy zdecydować się na 10-rdzeniowy procesor Intel Core i9 dziesiątej generacji z opcją Turbo Boost do 5,0 GHz. Według ekspertów z Cupertino, nowa konfiguracja zapewnia zwiększenie wydajności komputera nawet o 65 procent względem poprzedniego modelu o tej samej przekątnej ekranu (27 cali).

Odświeżona grafika oraz wyświetlacz

Ważną wiadomością dla osób, które używają iMaca do prac graficznych jest taka, że wersja urządzenia na 2020 rok doczekała się usprawnienia przede wszystkim karty graficznej. W tym wypadku iMac oferuje nam procesory graficzne AMD Radeon Pro 500 16 GB pamięci. W tym wypadku eksperci szacują poprawę osiągów o 50%. Zmieniona została również powłoka wyświetlacza Pro Display XDR, która teraz ma oferować lepsze odwzorowanie obrazu (niezależnie od poziomu światła w pomieszczeniu). Standardowo na wyposażeniu mamy również technologię True Tone, która dba o nasycenie kolorów i balans bieli. W urządzeniu zamontowano również szybkie dyski SSD, które oferują zapis danych z prędkością do 3,4 GB/s.

Kosztowna zabawa

Jeżeli chodzi o ceny produktów Apple, to chyba nikogo już nie dziwi ich wysokość. Jest to sprzęt dla fanów producenta oraz dla osób, które rzeczywiście wykorzystują moc i technologie umieszczone w obudowie. Jeżeli chodzi o model iMaca na rok 2020, to ceny rozpoczynają się od 8999 zł a kończą na 11 999 zł. Różnice między modelami dotyczą przede wszystkim zamontowanego w urządzeniu procesora.  

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >