Techgame.pl
Paczkomat

inpost.pl

Ogromne zmiany w InPost. Bez aplikacji nie nadasz już paczki

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

InPost rozrasta w się w zatrważającym tempie i nie zamierza zwalniać choćby na moment. Firma zmierza w kierunku nowoczesnego rozwoju i zamierza zmusić użytkowników do używania aplikacji smartfonowej w celu nadania paczki

  • InPost wprowadza kolejne zmiany

  • Do nadawania paczek konieczna będzie aplikacja smartfonowa

  • Wyznaczono datę rozpoczecia wdrażania zmian

O ile dla większości polskich firm i przedsiębiorstw pandemia COVID-19 jest niewiarygodną tragedią, o tyle nielicznym „spadła ona z nieba” jakkolwiek źle to nie brzmi. Wśród nielicznego grona “szczęściarzy” znajduje się polska firma InPost.

InPost wciąż się rozrasta

Zaimplementowane przez nich na terenie całego kraju paczkomaty, okazały się rewelacyjną alternatywą dla przesyłek kurierskich. Ze względu na obostrzenia i zamknięte galerie handlowe, zakupy online stały się jedyną dostępną metodą dystrybucji dóbr.

Paczkomaty są metodą o wiele wygodniejszą od tradycyjnych przesyłek - mamy możliwość odbioru paczek o dowolnej godzinie z odpowiadającego nam miejsca.

Dzięki paczkomatom znacznie wzrosła, chociażby sprzedaż artykułów na rynku wtórnym. Nadanie przesyłki chyba nigdy nie było prostsze, o czym świadczą fantastyczne wyniki finansowe firmy.

Nowa forma nadawania przesyłek

Do tej pory klienci mogli nadać paczkę bezpośrednio w paczkomatach. Za pomocą ekranu dotykowego urządzenia wybieraliśmy odpowiednie opcje i uzupełnialiśmy konieczne dane. To się jednak niebawem zmieni.

Od 1 kwietnia 2021 roku rozpoczniemy wyłączanie możliwości nadawania przesyłek bezpośrednio w paczkomacie. Nie znaczy to jednak, że wysyłanie paczek z paczkomatu będzie teraz trudniejsze. Wręcz przeciwnie… będzie jeszcze łatwiejsze – czytamy w komunikacie InPostu na stronie bankier.pl

Do nadania paczki od tej pory będzie konieczna mobilna aplikacja InPostu. Tam też uzupełnimy wszystkie konieczne dane, w celu uproszczenia i przyspieszenia procesu wysyłkowego.

Nowości w aplikacji mobilnej

Dzięki temu klienci nie będą zmuszeni do drukowania etykiet. Dodatkowo firma udostępniła możliwość równoczesnej zapłaty przy pomocy szybkiego przelewu DotPay, Blik oraz kart płatniczych Visa i MasterCard.

Aplikacja umożliwia klientom nadawanie paczek z dowolnego paczkomatu o dowolnej porze, ponieważ działają one 24/7.

To jest pierwsze w Polsce tak innowacyjne rozwiązanie, czyli wygodna usługa mobilnego nadawania paczek – w trybie 24/7, dla każdego z ponad 5,2 mln aktywnych użytkowników aplikacji InPost. Jest to odpowiedź na potrzeby konsumentów – oferujemy usługę, która jest w pełni bezetykietowa, a przez to wygodna i szybka. Teraz każdy –  gdziekolwiek jest, cokolwiek robi – ma opcję, która pozwoli na nadanie przesyłki w każdym momencie, w każdym miejscu – dzięki nadaniom w aplikacji InPost Mobile. Tym samym spełniamy złożoną obietnicę i robimy kolejny znaczący krok w uczynieniu z naszej aplikacji centrum zarządzania przesyłkami. Oferujemy Polakom skok technologiczny – koniec z wysyłaniem przesyłek w placówkach czy sklepach - mówi w oświadczeniu Rafał Brzoska, prezes InPost 

Źródła: bankier.pl, inpost.pl

Artykuły polecane przez redakcję Techgame: 

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >