Techgame.pl
Broken Lines gameplay

Steam

Inspirowany XCOM'em taktyczny RPG Broken Lines ma datę premiery!

25 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Broken Lines, czyli silnie inspirowany XCOM'em taktyczny RPG ukaże się już w tym miesiącu. Ga zaoferuje klasyczne podejście do gatunku, ale doda też nowe elementy.

Gra Broken Lines duńskiego studia PortaPlay była już wcześniej opóźniana. Tym razem dostaliśmy, według dewelopera, ostateczną datę premiery, która wyznaczona została na 25 lutego. Oznacza to, że zagramy już niedługo, bo w tym miesiącu, co jest wspaniałą wiadomością biorąc pod uwagę aktualną posuchę wśród gier.

II wojna, dezercja i RPG

Broken Lines to taktyczny RPG osadzony w czasie II wojny światowej. Przejmujemy w nim kontrolę nad grupą żołnierzy, którzy rozbili na się na terenie wroga. Naszym, czyli gracza, zadaniem jest przede wszystkim przetrwanie. Produkcja zawiera silne elementy RPG, co oznacza m. in. wybory moralne, które definiują jak potoczy się rozgrywka. Każdy z naszych podwładnych żołnierzy ma swoje zdanie, opinie i charakter, co może doprowadzić do scysji w drużynie, a nawet dezercji. Ponadto nasze wybory będą wpływać na inne postacie, a nawet na cały region, w którym dzieje się akcja. Oczywiście produkcja nie oferuje jedynie dylematów moralnych, ale także walkę.

Mechanika starć przypomina z grubsza klasykę w rodzju XCOM'a, z tą różnicą, że tutaj bohaterowie przemieszczają się tylko po rozpoczęciu fazy działania i sami dostosowują zachowanie, gdy zauważą przeciwnika. W przypadku pojawienia się kolejnych wrogów akcja jest wstrzymywana, co spowokuje gracza do dostosowania podejścia do nowej sytuacji na polu bitwy. Twórcy wielokrotnie mówili o tym, że zależy im na uczynieniu potyczek znacznie bardziej dynamicznymi niż w innych tego rodzaju produkcjach. Chcą też wyrzucić gracza ze strefy komfortu zmuszając go do bycia elastycznym. Duża rolę odegrają też postacie w drużynie, które mają własne umiejętności i preferowany styl walki.

Oby studio PortaPlay było w stanie spełnić nadzieje graczy na wciągającą i nowoczesną taktyczną strategię. Nie ukrywajmy, że gra zapowiada się wyjątkowo intrygująco. Na szczęście już niedługo będziemy mogli sprawdzić, czy Broken Lines zostanie nowym wzorcem gatunkowym.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >