Techgame.pl
Smartfony iPhone na MacBooku

Pixabay

Apple uruchomił program darmowej naprawy iPhone'ów. Chodzi o konkretny model

8 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Cześć modeli smartfona iPhone od Apple jest wadliwa. Gigant z Cupertino ogłosił właśnie, że telefony z uszkodzonym ekranem będą podlegały darmowej wymianie wyświetlacza. Chodzi o modele wyprodukowane między listopadem 2019, a majem 2020 roku.

  • Apple uruchamia program darmowej naprawy wadliwych smartfonów.

  • Chodzi o model iPhone 11 produkowany na przełomie 2019 i 2020 roku.

  • Problem dotyczy uszkodzonego ekranu dotykowego.

Apple ogłosił, że konkretne partie modeli iPhone 11 posiadają wadę fabryczną związaną z wyświetlaczem. W związku z tym firma Tima Cooka uruchomiła program darmowej naprawy tych urządzeń. 

Które iPhone’y podlegają wymianie

Apple poinformowało właśnie o uruchomieniu specjalnego programu darmowej naprawy swoich telefonów, w których wykryto wadliwy wyświetlacz dotykowy. Chodzi o smartfony iPhone 11, które były wyprodukowane między listopadem 2019 roku, a majem 2020 roku. Nie wszystkie telefony wyprodukowane w tym czasie podlegają jednak darmowej naprawie.

Czytaj również: Tragiczny finał pożaru altanki. Strażacy znaleźli ciało 57-letniej kobiety i jej psa

Wada objawia się problemami z reagowaniem telefonu na dotyk użytkownika. Apple nie podał dokładnego źródła usterki, jednak gigant z Cupertino zachęca do zgłaszania swoich telefonów w celu oceny, czy dany model kwalifikuje się do darmowej wymiany wyświetlacza. Program dotyczy jedynie iPhone’a 11, darmowej naprawie nie podlegają więc modele 11 Pro oraz 11 Pro Max.

Oficjalne oświadczenie Apple

Na oficjalnej stronie Apple poinformowało, że niewielki procent telefonów serii iPhone 11 może przestać reagować na dotyk użytkownika ze względu na usterkę z wyświetlaczem. Jeżeli dany iPhone kwalifikuje się do wymiany należy zastosować się do następujących kroków.

W pierwszej kolejności należy odnaleźć oficjalny punkt Apple działający w okolicy, a następnie umówić się w nim na wizytę. Dodatkowo należy skontaktować się z oficjalną pomocą techniczną Apple.

Czytaj również: (https://pacjenci.pl/awokado-081220-kz-chirurdzy ""Chirurdzy biją na alarm. Tysiące osób ucierpiało przez popularny owoc "")

Apple przypomina, że przed złożeniem telefonu do serwisu, należy wykonać pełen backup urządzenia do iCloud lub komputera osobistego. W przypadku, w którym iPhone kwalifikuje się do wymiany wyświetlacza, jednak posiada inne uszkodzenia, takie jak pęknięta szybka wyświetlacza, należy w pierwszej kolejności rozwiązać ten problem, a następnie oddać telefon do serwisu na darmową wymianę wyświetlacza.

Jak wymienić za darmo wyświetlacz

Osoby, które posiadają smartfon iPhone 11 wyprodukowany między listopadem 2019 roku, a majem 2020 roku mogą ubiegać się o darmową wymianę wadliwego wyświetlacza. W celu sprawdzenia czy telefon kwalifikuje się do wymiany należy wpisać numer seryjny urządzenia na oficjalnej stronie Apple. 

Jeżeli ktoś zdążył już odpłatnie wymienić wadliwy wyświetlacz na własną rękę, to nic straconego. Apple informuje, że takie osoby mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy od producenta. Wymiana wadliwego ekranu obowiązuje również w granicach do dwóch lat od zakupu wadliwego sprzętu.

Stanisław Janowski

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >