iphone
Źródło: Pixabay

iOS 14 z poważną awarią. Użytkownicy iPhone'ów nie otrzymują ważnych informacji

Łukasz KopcińskiŁukasz Kopciński
14 Grudnia 2020

Użytkownicy iPhone'ów od pewnego czasu napotykają irytujący błąd. Urządzenia przestały wyświetlać powiadomienia o otrzymywanych wiadomościach. Brak reakcji firmy nie poprawia klientom nastroju.

  • Wadliwy system znowu dał się we znaki użytkownikom smartfonów Apple
  • iOS 14 płata figle przy okazji wiadomości przychodzących
  • Społeczność próbuje zaradzić problemowi wynajdując doraźne rozwiązania
  • Tymczasem chodzą słuchy, że najbliższa aktualizacja nie przyniesie oczekiwanego remedium

Apple wyrobiło sobie opinię solidnej, ale przy tym drogiej marki. Nie pomagają zatem wizerunkowo incydenty z awaryjnością zastosowanego oprogramowania, a takowy zdarzył się po raz kolejny.

Różne oblicza problemu z powiadomieniami

Amerykańska firma otrzymała bogaty materiał do analiz, bowiem wątek przeznaczony awarii powiadomień na oficjalnym forum liczy już sobie 45 stron. Wyczytać tam można, że niektórym powiadomienia nie działają od miesięcy, innym przestały od niedawna, zupełnie nagle.

Znalazły się też teorie, iż funkcjonalność posypała się wraz z instalacją wersji iOS 14. Nie najlepiej o producencie świadczy fakt, iż dyskusję założono we wrześniu, a kilka miesięcy nie wystarczyło na przygotowanie odpowiedniej łatki.

Co więcej, różni się nie tylko czas pojawienia usterki, ale i jej charakter. Poszkodowani żalą się, że padły alarmy z każdej możliwej aplikacji, a o nowościach dowiadują się tylko poprzez ręcznym otworzeniu ich.

Są osoby, które wskazują występowanie mankamentu tylko podczas wykonywania połączeń. We wrześniu jeden z użytkowników napisał, że skontaktował się z supportem, który przekazał mu, iż jest to element aktualizacji.

Uważaj na przekręty w Candy Crush

Jeden z forumowiczów twierdzi, iż problem występuje, gdy... namiesza w ustawieniach zegara, aby otrzymać bonusowe życia w grze Candy Crush. Byłoby to nie lada rozwiązanie zagadki dysfunkcjonalności smartfonów Apple, gdyby okazał się, że wszyscy zainteresowani uciekali się do machlojek w Candy Crush.

Przyczyny szuka się również w użytkowaniu smartwatcha Apple. Wskazujący na taką zależność utrzymują, że powiadomienia psują się na telefonie w momencie noszenia zegarka, a po jego zdjęciu wszystko wraca do normy.

Korzystający z urządzeń Apple postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i sami szukali przyczyn i potencjalnych rozwiązań. Ponoć udawało się eliminować defekt poprzez wymuszanie zamknięcia aplikacji, usuwanie i ponowne dodanie kontaktów, ale żadna z tych solucji nie wydaje się być uniwersalną.

Nie zanosi się na rychłą poprawę

Spekuluje się, że będąca w fazie testowej aktualizacja 14.3 nie radzi sobie z wadą. Wiele wskazuje na to, że ci, którym doskwiera frustrująca awaria, święta spędzą bez powiadomień, z manualną kontrolą otrzymywanych wiadomości.

Problem wydaje się być na tyle powszechny, iż wskazane byłoby naprawienie go czym prędzej. To nie jest idealny czas dla Apple. Niedawno straciło wizerunkowo na pozbawieniu go przez Xiaomi trzeciego miejsca w rankingu sprzedaży smartfonów w trzecim kwartale 2020 roku.

Następny artykuł