Techgame.pl
Iphone 12

youtube.com/Apple/kadr z filmu

Nowy iPhone bez ładowarki? Już wszystko jasne, wielu będzie zaskoczonych

16 Października 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Konferencja firmy Apple ujawniła nam sporo informacji na temat nadchodzącej premiery iPhone 12. Użytkownicy w końcu poznali odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Wielu będzie zaskoczonych

Już wszystko jasne. Przy zakupie najnowszego iPhone wielu użytkowników może się zdziwić. Sporo osób zakupi nowy telefon, bez wiedzy o tym, że w zestawie nie znajdują się słuchawki ani ładowarka. Jeszcze kilka lat temu, tego typu sytuacja byłaby niewyobrażalna. Do tej pory ciężki sobie uświadomić, że zakup nowego iPhone będzie się wiązał z koniecznością dokupienia, chociażby ładowarki. Okazuje się jednak, że firma planuje obniżyć ceny słuchawek i być może ładowarek. Dla wielu nie będzie to jednak wystarczające, ponieważ przyzwyczaili się do pełnych zestawów przy zakupie nowego sprzętu.

Nowy iPhone bez akcesoriów

Na tych zmianach mogą jednak skorzystać również osoby, które posiadają już starsze modele telefonów firmy Apple i nie zamierzają ich w najbliższym czasie wymieniać. Jak informuje serwis myapple.pl, akcesoria do telefonów amerykańskiej firmy, będą o 50 zł tańsze.Słuchawki EarPods będą kosztowały teraz 99 zł, zamiast 149 zł. Tak samo wygląda sprawa z ładowarkami. Za tego typu urządzenie o mocy 20 W, ze złączem USB-C zapłacimy 99 zł. Obecny model o mocy 18 W kosztuje teraz 149 zł.

Problem elektrośmieci

Apple wytycza nowe trendy i bardzo prawdopodobny jest scenariusz, w którym wszyscy giganci elektroniki przestaną dołączać darmowe akcesoria do swoich zestawów. Rzecz jasna amerykański moloch tłumaczy się dbaniem o ekologię. Prawda jest taka, że większość z nas posiada już wiele ładowarek w swoich mieszkaniach, dzięki czemu zakup nowej jest zbędny i jedynie obciąża naszą planetę niepotrzebnym zanieczyszczeniem. Elektrośmieci rzeczywiście są poważnym problemem, z którym ludzkość zmaga się od wielu lat. Nadmierna produkcja elektroniki przyczynia się bezpośrednio do postępującego globalnego ocieplenia.

To nie pierwszy tego typu zabieg

Przy zakupie iPhone 11, XR i SE nie dostaniemy więc już dodatkowych akcesoriów i będziemy zmuszeni wydać dodatkowe pieniądze, jeśli ich potrzebujemy. Wcześniej Apple zrezygnowało już z urządzeń zewnętrznych dołączanych do zegarków Apple Watch, więc nie jest to pierwszy tego typu przypadek.

Ceny iPhone 12

Najnowszy telefon Apple nie należy do tanich produktów. Najtańszy, podstawowy egzemplarz iPhone 12 będzie kosztował 3599 zł, natomiast najdroższy iPhone Pro Max (o pojemności 256 GB) osiągnie cenę dwukrotnie wyższą – 7199 zł.

Tagi:

iPhone

Kuba WielochAutor

Wydawca pełniący obowiązki redaktora naczelnego portalu Techgame. Absolwent socjologii na Uniwersytycie Warszawskim, wcześniej pisał dla portalu Esportmania. Zagorzały fan e-sportu, gier strategicznych i sprzętu komputerowego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >