Techgame.pl
Iphone 12

youtube.com/Apple/kadr z filmu

Nowy iPhone bez ładowarki? Już wszystko jasne, wielu będzie zaskoczonych

16 Października 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Konferencja firmy Apple ujawniła nam sporo informacji na temat nadchodzącej premiery iPhone 12. Użytkownicy w końcu poznali odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Wielu będzie zaskoczonych

Już wszystko jasne. Przy zakupie najnowszego iPhone wielu użytkowników może się zdziwić. Sporo osób zakupi nowy telefon, bez wiedzy o tym, że w zestawie nie znajdują się słuchawki ani ładowarka. Jeszcze kilka lat temu, tego typu sytuacja byłaby niewyobrażalna. Do tej pory ciężki sobie uświadomić, że zakup nowego iPhone będzie się wiązał z koniecznością dokupienia, chociażby ładowarki. Okazuje się jednak, że firma planuje obniżyć ceny słuchawek i być może ładowarek. Dla wielu nie będzie to jednak wystarczające, ponieważ przyzwyczaili się do pełnych zestawów przy zakupie nowego sprzętu.

Nowy iPhone bez akcesoriów

Na tych zmianach mogą jednak skorzystać również osoby, które posiadają już starsze modele telefonów firmy Apple i nie zamierzają ich w najbliższym czasie wymieniać. Jak informuje serwis myapple.pl, akcesoria do telefonów amerykańskiej firmy, będą o 50 zł tańsze.Słuchawki EarPods będą kosztowały teraz 99 zł, zamiast 149 zł. Tak samo wygląda sprawa z ładowarkami. Za tego typu urządzenie o mocy 20 W, ze złączem USB-C zapłacimy 99 zł. Obecny model o mocy 18 W kosztuje teraz 149 zł.

Problem elektrośmieci

Apple wytycza nowe trendy i bardzo prawdopodobny jest scenariusz, w którym wszyscy giganci elektroniki przestaną dołączać darmowe akcesoria do swoich zestawów. Rzecz jasna amerykański moloch tłumaczy się dbaniem o ekologię. Prawda jest taka, że większość z nas posiada już wiele ładowarek w swoich mieszkaniach, dzięki czemu zakup nowej jest zbędny i jedynie obciąża naszą planetę niepotrzebnym zanieczyszczeniem. Elektrośmieci rzeczywiście są poważnym problemem, z którym ludzkość zmaga się od wielu lat. Nadmierna produkcja elektroniki przyczynia się bezpośrednio do postępującego globalnego ocieplenia.

To nie pierwszy tego typu zabieg

Przy zakupie iPhone 11, XR i SE nie dostaniemy więc już dodatkowych akcesoriów i będziemy zmuszeni wydać dodatkowe pieniądze, jeśli ich potrzebujemy. Wcześniej Apple zrezygnowało już z urządzeń zewnętrznych dołączanych do zegarków Apple Watch, więc nie jest to pierwszy tego typu przypadek.

Ceny iPhone 12

Najnowszy telefon Apple nie należy do tanich produktów. Najtańszy, podstawowy egzemplarz iPhone 12 będzie kosztował 3599 zł, natomiast najdroższy iPhone Pro Max (o pojemności 256 GB) osiągnie cenę dwukrotnie wyższą – 7199 zł.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >