Techgame.pl
iphone

Apple - wideo - https://youtu.be/65JrtwtTOdc

Abstrakcyjny problem iPhone 12 tuż po premierze. Użytkownicy nie mogą uwierzyć

16 Listopada 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Apple nie ma lekko na premierę swoich nowych urządzeń. iPhone 12 praktycznie nie działa, gdy założymy na niego szkło ochronne. Sytuacja jest kuriozalna, bo bez takiego zabezpieczenia, wszystko wraca do normy. Jeżeli też masz z tym problem, wyjaśniamy o co

Premiera nowych iPhone'ów, tym razem opatrzonych liczbą "12" okazała się dla Apple kolejnym kontrowersyjnym wydarzeniem. Czasami mogłoby się zdawać, że firma ta nie potrafi wypuścić na rynek sprzętu, który pozbawiony jest wad.

iPhone 12 ze szkłem? To nie zadziała

Pierwsze modele iPhone'ów z linii 12, czyli wersja Mini i Pro Max, w ubiegły piątek trafiły do wielce oczekujących ich klientów. Zdawać by się mogło, że tym razem premiera nowych urządzeń Apple powinna przebiec stosunkowo bezproblemowo, ale tak naprawdę - "po co się oszukiwać?".

Nowe modele trafiły do pierwszych klientów w piątek 13-go, co jest zapewne znamienną datą. Apple, jakby się bardzo uparło, mogłoby zwalić winę problematycznego sprzętu na los. Niestety jednak coraz więcej internautów donosi o niezwykle irytującym błędzie. 

Jak donosi m.in. Spider's Web z którym skontaktował się jeden z posiadaczy nowego iPhone'a 12 Mini, po założeniu na nowe urządzenia szkła ochronnego, ekran przestaje reagować na jakikolwiek dotyk. Problem ten pogłębia się, gdy postanowimy, że założymy na niego jeszcze dodatkowe etui. 

Ekran nie działa... i co teraz?

Jeden z czytelników Spider's Web skontaktował się z redakcją i przekazał, że jego nowy iPhone 12 Mini ma poważną wadę, gdyż po założeniu na niego specjalne dedykowane szkło ochronne, ekran nie reaguje. A przynajmniej, gdy położymy telefon na płaskiej powierzchni - wtedy nie da się kliknąć praktycznie nic, a odblokowanie ekranu następuje dopiero po wielu próbach. 

Co ciekawe jednak, smartfon świetnie sobie radzi, gdy trzymamy go w ręku. W sumie też nie do końca, bo, jak wynika z doniesień w internecie, gdy założymy na niego i etui i szkło, nawet w naszych rękach ekran zdaje się nie reagować. Inna sprawa jest taka, że prostym rozwiązaniem na ten problem jest podłączenie smartfona do ładowarki - wtedy ekran odpowiada bez zarzutu. 

Mimo, że sam sprzęt trafił w ręce pierwszych klientów niedawno, to już teraz niektóre fora obejmują setki wiadomości od sfrustrowanych klientów, którzy nie do końca wiedzą, co z tym zrobić. Szybko pojawiły się nowe doniesienia i teorie dotyczące całej problematyki. 

Żeby Cię tylko nie popieścił 

Założenie szkła ochronnego na ekran iPhone'a 12 Mini (co ciekawe, inne wersje urządzenia nie mają tego problemu, jest więc to "dedykowane" wyłącznie tej edycji) powoduje, że ekran staje się nieresponsywny. Etui dodatkowo wzmacnia ten problem. Kuriozum jest fakt, że jeżeli już uda nam się urządzenie odblokować, to nagle odzyskuje całe czucie i problem znika. 

Niektórzy w internecie sugerują, że najlepiej jest zmienić szkło na modele od zewnętrznych producentów, jednak zdaniem niektórych internautów, nie eliminuje to problemu. Z tego względu coraz bardziej prawdopodobna jest teoria, że model ten ma problem z przewodzeniem prądu. 

I tu dochodzimy do sedna - jeżeli to faktycznie problem z przewodzeniem, pojawia się pytanie, czy wynika on bezpośrednio z budowy samego urządzenia, dodatków do niego, czy softa? Jeżeli to ostatnie, to w zasadzie nie ma o czym mówić, a Apple powinno niebawem wypuścić stosowną aktualizację. Jeżeli jednak to problem nieco bardziej inżynieryjny aniżeli informatyczny - być może użytkownicy nowych modeli będą musieli je wymienić na sprawne.

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >