Techgame.pl
Smartfon iPhone od Apple.

PxHere

Rewolucyjny iPhone jednak w testach. Zaskakująca decyzja Apple

17 Listopada 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Kiedy Applem rządził Steve Jobs, firma z Cupertino słynęła z innowacyjnego podejścia do produktu. Po latach Apple osiadł na laurach (lub skupił się na rozwijaniu bezpiecznych rozwiązań), co niekoniecznie przypadło do gustu miłośnikiem wizjonerstwa. Teraz

Najnowsze przecieki informują o tym, że Apple rozpoczął testy nowego, rewolucyjnego rozwiązania, które konkurencja zaczęła wprowadzać już jakiś czas temu. Dotychczas firma Tima Cooka nie wykazywała chęci stworzenia składanego iPhone’a, wszystko jednak wskazuje na to, że Apple zmieniło zdanie.

iPhone z dwoma ekranami

W okolicach czerwca 2020 roku, media obiegła informacja o tym, że Apple pracuje nad stworzeniem składanego iPhone’a. Urządzenie różniłoby się technologicznie, chociażby od Samsunga Z Fold, ponieważ nie posiadałoby zginanego ekranu, a jedynie dwa oddzielne wyświetlacze. Wszystko jednak wskazuje na to, że Tim Cook postanowił zmienić podejście do tej technologii. Najnowsze przecieki na to wskazują.

W lutym tego roku Apple opatentowało specjalną technologię, która ma uchronić przyszłe składane iPhone’y przez klasyczną bolączką tego typu urządzeń, a więc pojawiających się zagnieceń i zniszczeń w miejscach zgięcia telefonu, czyli “krawędzi załamania”.

Ponadto, eksperci z firmy UBS informowali już w zeszłym roku, że Apple pracuje nad rozwiązaniami, które pozwalałyby na składanie nie tylko iPhone’ów, ale również iPadów.

Rewolucyjny iPhone w testach

Wszystko wskazuje na to, że Apple postanowiło rozpocząć testy swojego pierwszego składanego iPhone’a, który będzie posiadał jeden, elastyczny wyświetlacz. O przeciekach poinformował tajwański dziennik Economic Daily News, który powołuje się z kolei na dwóch podwykonawców Apple, a więc firmy: Foxconn i New Nikko.

Według najnowszych doniesień, wyżej wymienione firmy stworzyły już pierwsze, prototypowe smartfony, które się składają i są one obecnie testowane w Cupertino. Obecnie Apple skupia się na sprawdzaniu możliwości elastycznego wyświetlacza OLED oraz micro OLED, specjalistycznych łożysk, które są bardzo ważnym aspektem budowy składanych telefonów.

To właśnie mechanizm odpowiedzialny za składanie i rozkładanie smartfona będzie musiał przejść najbardziej rygorystyczne testy. Dla porównania warto wspomnieć, że mechanizm tego typu w laptopach musi wytrzymać nawet 50 000 zamknięć i otwarć, aby został zaakceptowany do produkcji. Jeżeli chodzi o smartfony, muszą one wytrzymać dwukrotnie więcej, a więc 100 000.

Inne składane telefony na rynku

Obecnie na rynku znajdziemy kilka różnych, składanych smartfonów. Oczywiście najbardziej rozpoznawalnym jest Samsung Galaxy Z Fold, który w ostatnim czasie doczekał się już drugiej generacji. Ciekawe podejście do tematu składanych telefonów zaprezentowała Motorola, która oddała hołd swojemu najbardziej ikonicznemu modelowi, a więc Razr. Ich składany smartfon wizualnie bardzo przypomina starszy model i składa się w podobny sposób co oryginał.

Kiedy nowy iPhone?

Miłośnicy sprzętów od Apple narzekają, że firma od lat nie przygotowała nic, co sprawiłoby, że serca fanów mocniej zabiją. Największą nowością w ostatnim czasie było wprowadzenie serii telefonów budżetowych, które raczej nie wzbudzają pozytywnych emocji wśród fanów firmy z Cupertino.

Składany iPhone może być tym, czego gigant technologiczny z charakterystycznym jabłuszkiem na obudowie potrzebuje, aby wyrwać się ze stagnacji. Zgodnie z przeciekami, składany iPhone może zostać zaprezentowany w drugiej połowie 2022 roku. Na rewolucję w Apple przyjdzie nam więc jeszcze trochę poczekać. Pojawiły się również pierwsze plotki o cenie składanego iPhone’a. Eksperci twierdzą, że będzie on kosztował około 1500 dolarów, jednak na snucie domysłów na temat ceny jest jeszcze zwyczajnie za wcześnie.

Podobne artykuły

dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
kabel internetowy

Technologie

Koronawirus negatywnie wpływa na prędkość internetu w Polsce. Jest najnowszy raport

Czytaj więcej >