Techgame.pl
Fragment zwiastuna do gry Iron Harvest.

YouTube/IGN

Wojna i mechy jeszcze nigdy nie były tak piękne. Widzieliśmy zwiastun Iron Harvest

30 Lipca 2020

(Ostatnia zmiana: 22 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Iron Harvest to gra, na którą czeka wielu. W kolejce po swoją kopię ustawiają się zarówno fani twórczości Jakuba Różalskiego, gry planszowej na podstawie jego obrazów oraz po prostu miłośnicy RTS-ów.

Jakub Różalski stał się rozpoznawalny dzięki swoim obrazom. Projekt 1920+, który przedstawia okres wojen bolszewickich, którym towarzyszą potężne maszyny kroczące dały już podstawy do stworzonej parę lat temu gry planszowej, teraz przyszedł czas na komputerowe monitory.

Zmartwychwstanie RTS-ów

Real Time Strategy, czyli strategia czasu rzeczywistego, to gatunek gier, który obecnie nie jest zbyt popularny. Swoje najlepsze czasy przeżywał w latach 90. i na początku lat 2000, kiedy wszyscy zagrywali się w Age of Empires, Polan, Empire Earth, czy chociażby Stronghold. Teraz dawny blask tego typu produkcjom próbuje przywrócić studio King Art. Games, które wcześniej głównie zajmowało się niszowymi grami typu adventure.

Rafał Różalski i jego twórczość

O Rafale Różalskim zrobiło się głośno parę lat temu. Jest to artysta, który za granicą był już dosyć dobrze znany, w Polsce rozpoznawalność przyszła dopiero po czasie, przy okazji prezentacji kolejnych obrazów z projektu 1920+. Jest to zestaw obrazów, na których widzimy tradycyjne wręcz pejzaże polskiej przyrody i ludowości w realiach wojen bolszewickich. To co sprawiło, że o pracach Różalskiego zrobiło się głośno to mieszkanie tychże klimatów ze steampunkowymi mechami, które walczą po każdej stronie konfliktu.

Najpierw planszówka, teraz Iron Harvest

Po tym jak prace Różalskiego zaczęły zyskiwać na popularności, na Kickstarterze pojawił się projekt, który zakładał stworzenie gry planszowej na podstawie twórczości Polaka. Projekt odniósł wielki sukces, a gra trafiła na sklepowe półki. Kwestią czasu było pojawienie się głosów o wersji komputerowej i teraz możemy zobaczyć oficjalny zwiastun Iron Harvest, który prezentuje się niesamowicie. Gra swoją premierę będzie miała pierwszego września 2020 roku. Gra trafi zarówno na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Stanisław JanowskiAutor

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Diablo II

Gry

Podsumowanie dnia. Otwarta beta dla Diablo II, nowa konkurencja dla FIFY, Pokemon Unite na urządzenia mobilne

Czytaj więcej >
Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >