Techgame.pl
Fragment zwiastuna do gry Iron Harvest.

YouTube/IGN

Wojna i mechy jeszcze nigdy nie były tak piękne. Widzieliśmy zwiastun Iron Harvest

30 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Iron Harvest to gra, na którą czeka wielu. W kolejce po swoją kopię ustawiają się zarówno fani twórczości Jakuba Różalskiego, gry planszowej na podstawie jego obrazów oraz po prostu miłośnicy RTS-ów.

Jakub Różalski stał się rozpoznawalny dzięki swoim obrazom. Projekt 1920+, który przedstawia okres wojen bolszewickich, którym towarzyszą potężne maszyny kroczące dały już podstawy do stworzonej parę lat temu gry planszowej, teraz przyszedł czas na komputerowe monitory.

Zmartwychwstanie RTS-ów

Real Time Strategy, czyli strategia czasu rzeczywistego, to gatunek gier, który obecnie nie jest zbyt popularny. Swoje najlepsze czasy przeżywał w latach 90. i na początku lat 2000, kiedy wszyscy zagrywali się w Age of Empires, Polan, Empire Earth, czy chociażby Stronghold. Teraz dawny blask tego typu produkcjom próbuje przywrócić studio King Art. Games, które wcześniej głównie zajmowało się niszowymi grami typu adventure.

Rafał Różalski i jego twórczość

O Rafale Różalskim zrobiło się głośno parę lat temu. Jest to artysta, który za granicą był już dosyć dobrze znany, w Polsce rozpoznawalność przyszła dopiero po czasie, przy okazji prezentacji kolejnych obrazów z projektu 1920+. Jest to zestaw obrazów, na których widzimy tradycyjne wręcz pejzaże polskiej przyrody i ludowości w realiach wojen bolszewickich. To co sprawiło, że o pracach Różalskiego zrobiło się głośno to mieszkanie tychże klimatów ze steampunkowymi mechami, które walczą po każdej stronie konfliktu.

Najpierw planszówka, teraz Iron Harvest

Po tym jak prace Różalskiego zaczęły zyskiwać na popularności, na Kickstarterze pojawił się projekt, który zakładał stworzenie gry planszowej na podstawie twórczości Polaka. Projekt odniósł wielki sukces, a gra trafiła na sklepowe półki. Kwestią czasu było pojawienie się głosów o wersji komputerowej i teraz możemy zobaczyć oficjalny zwiastun Iron Harvest, który prezentuje się niesamowicie. Gra swoją premierę będzie miała pierwszego września 2020 roku. Gra trafi zarówno na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >