Techgame.pl > Technologie > Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?
Kuba Wieloch
Kuba Wieloch 15.06.2022 02:02

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Windows 10 - reinstalacja
Techgame.pl

Przywracanie systemu do ustawień początkowych

W życiu każdego użytkownika systemu Windows 10 przyjdzie w końcu ten moment, kiedy konieczne będzie przywrócenie systemu do stanu początkowego. Powodów może być wiele - zakup nowych podzespołów (jak, chociażby płyta główna), poważne błędy systemu, czy też sprzedaż swojego komputera lub laptopa.

Przywracania systemu Windows 10 do stanu początkowego jest pomimo pozorów procesem bardzo prostym, wręcz prozaicznym.

Zanim jednak przejdziecie do reinstalacji, warto wykonać kilka czynności. 

Co warto wiedzieć przed reinstalacją?

Jeżeli zamierzacie sprzedać swój komputer, konieczne będzie pełne wyczyszczenie danych z systemu. Warto wiedzieć, że zwykłe wyczyszczenie dysku może nie wystarczyć, a nie chcemy przecież, by nasze pliki personalne dostały się w niepowołane ręce. W naszym poradniku znajdziecie rozwiązanie tego problemu.

Przed rozpoczęciem procesu przywracania warto zaopatrzyć się w zewnętrzny dysk SSD i zgrać na niego wszystkie przydatne dla nas pliki. Należy zwrócić uwagę na foldery “Pobrane” oraz “Dokumenty” - mogą się tam kryć prawdziwe perełki (chociażby zdjęcia), o których istnieniu już dawno zdążyliśmy zapomnieć.

Poradnik wideo

Poniżej znajdziecie link do naszego poradnika w formie wideo, przygotowaliśmy również skrótową wersję opisową, która znajdziecie pod filmem.

Powiązane