Techgame.pl
Abordaż łodzi w kombinezonach JetSuit.

YouTube

Akcja jak z Iron Mana. Mężczyźni w plecakach odrzutowych robią coś niesamowitego

27 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Świat militariów zmienia się na naszych oczach, a wszystko dzięki nowoczesnym technologiom. Plecaki odrzutowe zaprojektowane przez Richarda Browninga znalazły zastosowanie w wojsku.

Po testach cywilnych, możliwości JetSuit zostały sprawdzony w poważnych warunkach. “Żołnierze” mieli za zadanie dostać się na pływający, na otwartym morzu okręt, a do wykorzystania mieli właśnie plecaki odrzutowe od Browninga.

1000 koni mechanicznych mocy przyczepionych do ramion

Gravity Industries stworzyło prawdziwego potwora. JetSuit został wyposażony w silniki odrzutowe o łącznej mocy 1000 koni mechanicznych, które dla łatwiejszego manewrowania są przymocowane do ramion użytkownika (i jeden do pleców). Dzięki nowemu projektowi, o którym pisaliśmy już wcześniej, cała konstrukcja jest niezwykle zgrabna i nie krępuje ruchów. Nowa wersja JetSuit jest usprawnionym kombinezonem zaprezentowanym przez Richarda Browninga po raz pierwszy w 2017 roku zyskał nowe lotki stabilizujące lot oraz lepiej rozłożone turbiny odrzutowe.

Żołnierze przyszłości w akcji

W ramach prezentacji możliwości JetSuit dla przedstawicieli brytyjskiej Marynarki Wojennej, trzech inżynierów z firmy Gravity Industires dokonało spektakularnego abordażu na łódź płynącą na otwartym morzu. Prezentacja wyglądała jak nagrywki kolejnej części filmowych przygód Iron Mana i musiała zrobić wrażenie na wojskowych oficjelach. Wszystko wskazuje, że prezentacja rzeczywiście zachwyciła przedstawicieli, bo brytyjska Marynarka zapowiedziała, że będzie chciała zrobić praktyczny użytek z futurystycznego JetSuita. Możneby zaryzykować, że na naszych oczach tworzą się właśnie żołnierze przyszłości. 

Ograniczone możliwości urządzenia

Jak na razie JetSuit musi zostać jednak dopracowany. O ile spektakularny, strój nie jest jeszcze zbyt dobrze zoptymalizowany. Strój z Gravity Industries pozwala obecnie na kilkukilometrowy lot z prędkością 50 km/h. Imponuje wysokość, którą można w nim osiągnąć, JetSuit może wznieść użytkownika na 4 kilometry, jednak sprzęt jest bardzo paliwożerny i potwornie głośny. Po wprowadzeniu kolejnych usprawnień z pewnością JetSuit znajdzie szerokie zastosowanie zarówno w przemyśle militarnym jak i cywilnym. Do tego czasu musimy jeszcze chwilę poczekać, Browning zapewnia, że kolejne usprawnienia będą implementowane, a dotychczasowe upgrade'y kosztowały 50 tysięcy dolarów, co nie jest wyszukaną ceną myśląc o potencjale gotowe urządzenia.

Tagi:

Nowinka technologicznaWielka BrytaniaOceanMilitaria

Stanisław JanowskiAutor

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

mysliwiec

Militaria

Korea będzie mieć najnowocześniejsze myśliwce świata. Samoloty wprawiają ekspertów w osłupienie

Czytaj więcej >
dron

Militaria

Wyjątkowy pomysł amerykańskich sił zbrojnych. Drony dostaną sztuczną inteligencję

Czytaj więcej >
mysliwiec

Militaria

Najbardziej zaawansowany myśliwiec świata ofiarą ataku hakerów. Chińczycy włamali się do jego systemów

Czytaj więcej >
mysliwiec

Militaria

Nowatorski projekt rosyjskiej armii. Nowy myśliwiec będzie mógł latać w kosmosie?

Czytaj więcej >
Bombowiec B-52

Militaria

Start bombowca B-52 podczas silnego wiatru. Niesamowite nagranie, niebezpieczne zdarzenie

Czytaj więcej >
Dwa myśliwce Su-57 w locie.

Militaria

Rosyjska armia otrzyma supernowoczesne myśliwce. Maszyna posiada poważne wady

Czytaj więcej >