Steve Cumming, poszkodowany ojciec, opowiedział swoją smutną historię w programie Jeremy Vine Show.
Pomimo zdecydowanego działania ze strony Wielkiej Brytanii, Huawei nie składa broni i zapewnia, że będzie chciał rozpocząć rozmowy łagodzące całą sytuację.
W początkowej fazie wprowadzania nowych dronów, będą one operowały przede wszystkim na terenie północnej Walii. Trzymiesięczne testy mają określić użyteczność nowej technologii podczas misji polegających na szukaniu zaginionych osób.
Po testach cywilnych, możliwości JetSuit zostały sprawdzony w poważnych warunkach. “Żołnierze” mieli za zadanie dostać się na pływający, na otwartym morzu okręt, a do wykorzystania mieli właśnie plecaki odrzutowe od Browninga.
Czy sztuczna inteligencja (AI) zastąpi klasyczny proces castingowy w obsadzaniu ról hollywoodzkich blockbusterów? Bardzo możliwe, narzędzie to zostało właśnie wykorzystane do wytypowania kolejnego aktora, który mógłby wcielić się w rolę legendarnego agenta 007, który w służbie JeJ Królewskiej Mości ratuje świat przed złoczyńcami.
Mowa o reaktorach fuzyjnych, które do niedawna pozostawały w sferze marzeń, a według najnowszych doniesień taka technologia może wejść do komercyjnego użytku już w ciągu najbliższych trzech lat.
Wielka Brytania na poważnie zaangażowała się we wcielenie w życie planu budowy elektrowni termojądrowejPierwszym etapem jest znalezienie terenu odpowiadającego wymogomPrzeciwnicy nie podzielają entuzjazmu autorów projektuDebatuje się na temat korzyści płynących z ogromnego wydatkuWielka Brytania rozpoczęła poszukiwania gruntu o wielkości 100 hektarów pod budowę pierwszej na świecie elektrowni termojądrowej. Warunkiem podjęcia rozmów na temat realizacji wizji jest też odpowiedni dostęp do sieci elektrycznej.
Elon Musk startuje z siecią Starlink na nowym terytoriumRosja chce z kolei zablokować amerykańską usługęW planach są dziesiątki tysięcy satelitów SpaceX na ziemskiej orbicieNie brakuje głosów sprzeciwu odnośnie zaśmiecania otoczenia planetyPomysł wsparcia ekspansji Starlinka podobno nie przypadł do gustu rosyjskim władzom. Serwis popmech.ru powołał się na dokument, który pod koniec grudnia 2020 roku opublikowano na stronie Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej.
Gala BAFTA Games Awards 2021 już po raz drugi odbyła się w trybie online. Wydarzenie było transmitowane w ubiegły czwartek, a nagrody powędrowały w ręce najbardziej zasłużonych w ubiegłym roku twórców gier wideo. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą tej edycji jest Hades od studia Supergiant Games - zdobywca statuetki dla najlepszej gry roku oraz kilku innych.BAFTA Games Awards 2021Tegoroczna BAFTA Games Awards nie przyniosła zbyt wielu zaskoczeń, choć jest jedno rozczarowanie. Cyberpunk 2077 nie wygrał ani jednej statuetki, a szkoda, gdyż moim zdaniem rola żeńskiej V, w której fenomenalnie poradziła sobie Cherami Leigh, zdecydowanie zasługiwała na wygraną. Niestety ostatecznie została wyprzedzona przez Laurę Bailey, która wcieliła się w Abby w The Last of Us: Part II. Poniżej prezentujemy pełną listę zwycięzców.Najlepsza gra roku - HadesNajlepsza rola pierwszoplanowa - The Last of Us: Part II, Laura BaileyNajlepsza rola drugoplanowa - Hades, Logan CunninghamNajlepsza gra multiplayer - Animal Crossing: New HorizonsNajlepiej rozwijana gra - Sea of ThievesNajlepsza gra zaangażowana społecznie - Animal Crossing: New HorizonsNajlepsza narracja - HadesNajlepszy projekt gry - HadesNajlepsze osiągnięcie artystyczne - HadesNajlepsze osiągnięcie technologiczne - DreamsNajlepsza marka oryginalna - Kentucky Route Zero: TV EditionNajlepsza animacja w grze - The Last of Us: Part IINajlepsza muzyka - Marvel’s Spider-Man: Miles MoralesNajlepsze osiągnięcie dźwiękowe - Ghost of TsushimaNajlepsza gra brytyjska - Sackboy: A Big AdventureNajlepszy debiut - CarrionNajlepsza gra rodzinna - Sackboy: A Big AdventureNagroda publiczności - The Last of Us: Part IIJak widać, najwyższą liczbą statuetek może pochwalić się w tym roku Hades. Na drugim miejscu zaś uplasowało się The Last of Us: Part II z trzema zdobytymi nagrodami. Nie zmienia to faktu, że pozostałe zwycięskie i nominowane produkcje są bez wątpienia bardzo dobrymi tytułami, które z całego serca polecam ograć.Choć to Cyberpunk 2077 był grą, na której docenienie liczyliśmy, warto zauważyć, że inna, znacznie mniej znana, polska produkcja wróciła z gali BAFTA 2021 ze statuetką. Mowa o Carrion - grze produkcji Phobia Game Studio. Tytuł jest horrorem w 2D, w którym to gracz wciela się w mordujące ludzi monstrum, rozwijając je wraz z postępem fabuły. Prawdopodobnie właśnie fakt, że Carrion jest takim “odwróconym” horrorem, w którym zamiast uciekać, siejemy terror, jest tym, co przyciągnęło do niego uwagę graczy i krytyków. Serdecznie gratulujemy Phobia Game Studio i życzymy kolejnych sukcesów!źródło: BAFTAArtykuły polecane przez redakcję Techgame:Chińczycy wykorzystują samochody Tesla Elona Muska do szpiegowania? Miliarder grozi zamknięciem firmyZnamy nową premier Polski. Lidia Sobieska zadebiutuje już jutroHakerzy zaatakowali Acer. Żądają najwyższego okupu w historii
W dzisiejszych czasach na programach komputerowych opiera się większość istniejących firm w różnych gałęziach światowej gospodarki. W wielu przypadkach nikt nie kwestionuje tego, co mówi system. Czasami, niestety, niesłusznie.Niewinni wylądowali w więzieniuBrytyjska poczta (UK Post Ofiice) działała na stworzonym przez japońską firmę Fujitsu w 1999 roku oprogramowaniu Horizon. Przez wiele lat pracownicy nieświadomie korzystali z wadliwego systemu, co poskutkowało dziesiątkami incydentów, w wyniku których doszło do rozbicia małżeństw i rodzinnych tragedii.Wielu pracowników brytyjskiej poczty zostało niesłusznie skazanych na kary grzywny i więzienia za rzekomą kradzież pieniędzy z kont klientów, którymi się zajmowali. System potrafił wyświetlić niezgodność nawet kilkudziesięciu tysięcy funtów, o których zniknięcie oskarżani byli pracownicy.Jedna z pracownic została skazana na karę więzienia w momencie, gdy była w ciąży, zaś inny pracownik popełnił samobójstwo, ponieważ został oskarżony o kradzież 100 tysięcy funtów z konta swojego klienta. Takich historii było znacznie więcej. {rawdziwie winny był jednak system Horizon, którego działania nikomu nie przyszło do głowy kwestionować. Do czasu.
Zdalnie obsługiwane wieże kontroli lotów nie są nowym wynalazkiem - wiele mniejszych lotnisk korzysta z nich od lat. Takie rozwiązanie stało się szczególnie popularne w krajach skandynawskich, gdzie stosuje się je często w średnich i małych portach lotniczych.Londyn City AirportPort lotniczy Londyn-City to otwarte w drugiej połowie lat 80. ubiegłego wieku lotnisko, położone w dzielnicy Royal Docks, w pobliżu północnego brzegu rzeki Tamizy. W ostatnich latach przed pandemią jego roczna przepustowość sięgała 4,5-5 milionów pasażerów. Obecnie lotnisko jest jeszcze niemal całkowicie uśpione, jednak od 17 maja bieżącego roku restrykcje dotyczące ruchu lotniczego w Wielkiej Brytanii zostaną rozluźnione i samoloty powrócą na pasy startowe. A wraz z nimi London City Airport będzie mogło poszczycić się zdobytą palmą pierwszeństwa w kategorii dużych portów lotniczych ze zdalnie sterowaną, cyfrową wieżą kontroli lotów.