Techgame.pl
proteza Johnny'ego Silverhanda z Cyberpunk 2077

Xbox - wideo - https://youtu.be/vz84NfUKfiA

Powstaje proteza wzorowana na Cyberpunku 2077. Ramię Johnny'ego Silverhanda dla fanów uniwersum

16 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

CD Projekt RED wraz z Microsoftem i amerykańską organizacją Limbitless Solutions pracują nad protezą Johnny'ego Silverhanda z Cyberpunka 2077. Jakby nie patrzeć - gra jest idealnym źródłem inspiracji przy projektowaniu różnego rodzaju protez

  • Powstaje proteza oparta na ramieniu Johnny'ego Silverhanda z Cyberpunka 2077

  • Tworzy ją organizacja Limbitless Solutions wraz z Microsoftem i CDPR

  • To niejedyne protezy dla fanów gier wideo

Dożyliśmy czasów, w których klasyczne, zwykłe protezy są już niemodne, a znacznie bardziej ciekawą alternatywą wydaje się tworzenie ich w oparciu o te znane z filmów czy gier. Własne protezy będą mieli szanse otrzymać fani Johnny'ego Siverhanda z Cyberpunka 2077. 

Prawdziwy Johnny Silverhand

Johnny Silverhand to postać dla całego uniwersum Cyberpunka niezwykle istotna. Rockerboy, który w przeszłości (względem gry komputerowej) był również żołnierzem, założył zespół Samurai. Choć z pewnością okazał się istotnym artystą, stał się również... terrorystą. 

To on bowiem okazał się centralną postacią, która wypowiedziała wojnę skorumpowanego rządowi USA jak i władającym Night City megakorporacjom. Nie lada smaczkiem dla fanów jest też fakt, że wizerunek i głoś w angielskiej wersji językowej podkłada mu nie kto inny jak sam Keanu Reeves, weteran filmów cyberpunkowych.

Tym razem pojawiła się nie lada gratka dla fanów tej charakterystycznej postaci. CD Projekt RED we współpracy z Microsoftem i amerykańską organizacją Limbitless Solutions produkują cybernetyczne kończyny wzorowane właśnie na ikonicznej już ręce SIlverhanda.

Proteza dla fanów Cyberpunka

W internecie pojawił się krótki filmik przedstawiający sam proces powstawania kończymy i to, jak wygląda jej aktualna wersja. Twórcy protezy twierdzą, że całe przedsięwzięcie jest niezwykle interesującym doświadczeniem, a do protezy wykorzystano wiele technik, których do tej pory nie używano.

Limbitless Solutions na razie jest na etapie produkcji kolejnych egzemplarzy protez Silverhanda, jednak nie wiemy aktualnie, ile sztuk w ogóle powstanie. Nie ma również informacji wskazujących na możliwość ich zdobycia. Wiemy za to, że w 2021 roku rozpoczną się testy kliniczne, podczas których pierwsi szczęśliwcy będą mogli przetestować nowe rozwiązanie.

Sama kończyna, oprócz oczywistego wzorowania się na tej z gry komputerowej, ma spełniać wszystkie podstawowe funkcje i to w jak najlepszym wydaniu. Mowa oczywiście o zginaniu palców, chwytaniu przedmiotów, a nawet wykonywaniu różnych gestów. Łączymy nasze protezy z ludzką ekspresją, i to pomaga pacjentom lepiej odnaleźć się w życiu - wyjaśnia Remy Marasa z Limbitless Solutions.

To niejedyne kończyny dla fanów gier

Co ciekawe, rozwiązanie Limbitless Solutions nie jest jedynym, które stara się pogodzić gry wideo z pomocą potrzebującym i najnowocześniejszymi technologiami implantów. Konami wraz z firmą Open Bionics podjęły się próby wyprodukowania kończyny wzorowanej na tej, którą posiada Snake z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

Open Bionics, co ciekawe, oferuje na swojej stronie internetowej zakup specjalnych nakładek na protezy. Oprócz wspomnianego Snake'a znajdziemy tu także nie lada atrakcję dla fanów cyberpunku, czyli ramię Adama Jensena z nowych części uwielbianej serii Deus Ex. Oczywiście nakładki te wymagają wpierw zakupu samej protezy, jednak na szczęście cały czas są dostępne online dla każdego zainteresowanego.

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >