Techgame.pl
Pokemon Unite

IGN

Już jutro premiera Pokemon Unite. Nowa gra MOBA może zaskoczyć

20 Lipca 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Jeżeli myślicie, że gatunek MOBA został już wyczerpany i nie ma sensu tworzyć kolejnych gier tego typu, to zaskoczę Was. Już jutro światowa premiera tytułu, który może namieszać na rynku gamingowym, czyli Pokemon Unite.

Nowa MOBA na rynku

Zacznijmy od początku, dlaczego MOBA wydana w 2021 roku mogłaby w ogóle odnieść sukces? Po pierwsze dawno nie mieliśmy premier tego gatunku, także spora część graczy potraktuje Unite jako ciekawostkę, którą warto zainstalować i przetestować, ot powiew świeżości w dusznym już pomieszczeniu.

Po drugie jest to gra z serii Pokemon, a jak wiadomo praktycznie zawsze odnosiły one sukces. Ta marka charakteryzuje się niesamowitą rozpoznawalnością, za sprawą starszych gameboyowych gier, hitowej kreskówki i tytułu AR Pokemon Go, który jak wiecie bądź nie, co roku bije kolejne rekordy zarobkowe. 

Wydawać by się mogło, że więcej argumentów nie trzeba. Twórcy mogliby wypuścić kalkę League of Legends podmienić postacie na pokemony i prawdopodobnie już mieliby receptę na sukces. Okazuje się jednak, że studio TiMi zamierza odświeżyć ten odrobinę zardzewiały już gatunek i wprowadzić udogodnia i uproszczenia, które zdecydowanie wpłyną na rozgrywkę.

Recepta na sukces

Trzeba tu zaznaczyć, że League of legends czy Wild Rift, czyli mobilna wersja gry, mają bardzo wysoki próg wyjścia i raczej nie przyciągają już nowych graczy. Lol przeraża ilością postaci, przedmiotów, taktyk itp. Pokemony mają tę przewagę, że praktycznie każdy zna dużą część tych stworków i wie czego można się po nich spodziewać.

Przejdźmy teraz do zasad i modelu gry. Jak już wspominałem Pokemon Unite to Moba. Zadaniem gracza sterującego Pokemonem nie będzie tu jednak zniszczenie Nexusa przeciwnika, a wrzucanie punktów do kosza.

Punkty zdobywamy za pokonywanie stworków oraz Pokemonów przeciwników. Na swój sposób ten model gry przypomina znacznie bardziej Blizzardowy Heroes of The Storm aniżeli LoL-a, tam też zadania poboczne i neutralne stwory mają bardzo duży wpływ na rozgrywkę.

Każda krótka partia będzie rozgrywana w systemie 5 vs 5. Tytuł ma być w pełni darmowy, aczkolwiek zawierać będzie znane graczom doskonale mikropłatności.

Crossplay i Crossprogress

Co najważniejsze Pokemon Unite będzie charakteryzowało się pełnym corssplayem i crossprogressem. Co oznacza, że będziemy mogli na tym samym koncie grać na Nintendo Switch, ale i smartfonie na iOS lub Androidzie.

Teraz jeszcze jeden zabawny niuans. Za produkcję tytułu odpowiedzialne jest studio TiMi, które, to jest pododdziałem firmy Tencent. W skrócie oznacza to, że Tencent wytwarza konkurencje dla swojego własnego tytułu jakim jest Wild Rift, czy League of Legends. Dożyliśmy dość dziwnych czasów.

Premiera tuż za rogiem

Premiera Pokemon Unite na Nintendo Switch odbędzie się już jutro czyli 21 lipca 2021, natomiast na wersję pod smartfony gracze muszą poczekać do września.Tagi:

Pokemon

Kuba WielochAutor

Wydawca pełniący obowiązki redaktora naczelnego portalu Techgame. Absolwent socjologii na Uniwersytycie Warszawskim, wcześniej pisał dla portalu Esportmania. Zagorzały fan e-sportu, gier strategicznych i sprzętu komputerowego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Quake

Gry

Wielki powrót Quake. Czy na pewno?

Czytaj więcej >
Diablo II

Gry

Podsumowanie dnia. Otwarta beta dla Diablo II, nowa konkurencja dla FIFY, Pokemon Unite na urządzenia mobilne

Czytaj więcej >
Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >