Smażony kurczak
Źródło: Unsplash

KFC wydrukuje Ci kurczaka. Sieć fast-foodów będzie korzystać z biodruku 3D

Artur ŁokietekArtur Łokietek
20 Lipca 2020

Popularna sieć fast-foodów KFC zapowiada wprowadzenie do oferty rewolucyjnego "mięsa". Będzie to zamiennik bazujący na biodruku 3D. Pomysłodawcy tłumaczą, że takie rozwiązanie będzie znacznie bardziej przyjazne dla środowiska, jak i samych kurczaków.

"Dzień dobry, poproszę wydrukować jednego burgera roślinnego... i frytki do tego" - tak zapewne nieługo będziemy zamawiać posiłek w popularnym fast-foodzie.

KFC szykuje nam rewolucje

Kentucky Fried Chicken, jak sama nazwa wskazuje, specjalizuje się przede wszystkim w kurczakach. Firma od lat dominuje w segmencie przetwarzania i sprzedawania wyrobów z mięsa tych zwierząt. I choć niektórzy hejtują zmiany w składzie na przestrzeni ostatnich lat, a inni uwielbiają wszelkie "kubełki",firma zapowiada poważne zmiany. KFC ma już niedługo oferować nuggetsy z mięsa będącego sybstytutem kurczaka. Wszystko dzięki wykorzystaniu technlogii biodruku 3D. W celu realizacij planów podpisano kontrakt z rosyjską firmą 3D Bioprinting Solutions.

Sarco, czyli kapsuła do Sarco, czyli kapsuła do "skończenia z tym światem". Urządzenie budzi ogromne zainteresowanieCzytaj dalej

Kurczak drukowany w każdej restauracji

Nowa forma nuggetsów będzie bazować na komórkach kurczaka i materiale pochodzenia roślinnego. KFC zapewnia, że dzięki temu wytwarzanie żywności będzie lepsze dla środowiska, a ostateczny efekt będzie smakować niemal identycznie. "Technologia biodruku 3D, początkowo powszechnie używana w medycynie, obecnie zyskuje na popularności w produkcji żywności, na przykład mięsa. W przyszłości, dzięki szybkiemu rozwojowi takich technologii będziemy mogli zwiększyć dostępność produktów mięsnych pochodzących z druku 3D. Mamy nadzieję, że technologia stworzona dzięki naszej współpracy z KFC pomoże przyspieszyć wprowadzenie na rynek produktów mięsnych bazujących na komórkach" - wyjaśnił przestawiciel 3D Bioprinting Solutions Yusef Khesuani.

Historyczna data w misjach NASA. 51 lat temu Apollo 11 wylądował na KsiężycuHistoryczna data w misjach NASA. 51 lat temu Apollo 11 wylądował na KsiężycuCzytaj dalej

Druk 3D to przyszłość ludzkości

Khesuani nie bezpodstawnie wspomniał o bardzo dużym docenieniu technologii druku 3D w medycynie. W końcu już dziś istnieją sposoby na drukowanie ludzkich organów, choć sama technologia jest niestety w powijkach. Na ten moment drukowanie organów do przeszczepów jest nieopłacalne i niezbyt sensowne - tkanki ulegają degradacji zanim cały proces się zakończy. Uczeni wiążą nadzieje na rozwój druku 3D również w kwestii żywności.

Zobacz także:

  1. Lenovo Legion będzie prawdziwym potworem wśród smartfonów. Poznaliśmy specyfikacje gamingowego telefonu
  2. Przełomowa aplikacja powie, czy masz problemy ze zdrowiem psychicznym. Eksperci jednak ostrzegają
  3. Rysik Apple przeniesie rzeczywiste kolory do komputera
  4. Chiny stają do wyścigu na Marsa. Start misji w przyszłym tygodniuNastępny artykuł