EC-Eye, czyli bioniczne oko opracowane przez naukowców z Hongkong University of Science and Technology, to pierwsze sztuczne oko, które daje większe możliwości widzenia, niż nasze naturalne oczy.
Koncepcja IoT (Internet of Things) opiera się na idei zunifikowania różnych sprzętów elektronicznych do bycia połączonymi jedną, wspólną siecią, co zdecydowanie ma pomóc człowiekowi. Jednak ma to jeden poważny problem - w dobie powszechnych ataków hakerskich i problemów z utrzymywaniem prywatnych danych, IoT powoli przyczynia się do zwiększenia niebezpieczeństwa w sieci.
Vive Ecosystem Conference to coroczna konferencja organizowana przez firmę HTC. Podczas niej producent prezentuje nowe modele swoich urządzeń, prowadzi wykłady, a na chętnych czekają dodatkowe atrakcje. W tym roku to się zmieni, choć może to być pewnym przełomem.
Choć ogólny szał na gry rozszerzonej rzeczywistości (AR - augmented reality) ucichnął spory czas temu, to jednak wielu graczy w dalszym ciągu zagrywa się w jedną z najpopularniejszych produkcji tego garunku, czyli Pokemon GO. Problem pojawia się, gdy naprzeciw łapania pokemonów staje kwarantanna.
Scena moderska pierwszych Doomów raczej nigdy nie umrze. Po tylu latach dalej środowisko moderskie jest aktywne, a twórcy zaskakują nas coraz dziwaczniejszymi tworami. Do takich z pewnością należy mod Knee-deep in COVID-19.
Liczba osób na kwarantannie wzrasta, a rządowi przybywa problemów z monitorowaniem i komunikacją z nimi. Ministerstwo Cyfryzacji znalazło sposób na rozwiązanie tego problemu - stworzono aplikację mobilną.
Co zrobić, gdy społeczeństwo nie stosuje się do aktualnych przepisów kwarantanny? Odpowiedź na to pytanie znalazły władze Gdyni, gdzie wprowadzono nowoczesny system kontroli obywateli. Jest on tyle samo skuteczny, co kontrowersyjny.
Światowa Organizacja Zdrowia zaczęła promować granie w gry jako świetny sposób na pozostanie w domu. Do akcji włączyli się game developerzy z całego świata. W ten sposób liczą, że młodzi ludzie unikną narażenia na rozprzestrzeniającego się koronawirusa SARS-CoV-2.
Jeśli jesteś nałogowym graczem, to nie mamy dobrych wieści. Uważaj na siebie, bo możesz skończyć jak Michael. Karykatura została wyśmiana przez internautów.
Jedna z popularniejszych chińskich aplikacji do zamawiania jedzenia została przez twórców wzbogacona o dodatkową funkcję, która zapewni klientów, że kurier jest zdrowy.
W Mesynie we Włoszech, burmistrz korzysta z ciekawego pomysłu do trzymania ludzi w domach.
Radziecki samolot Antonow An-225 leci do Polski z zapasami medycznymi. Dzisiaj wyruszył z Chin, a jutro w godzinach porannych powinien wylądować w Warszawie.
Facebook został wyposażony w nowe narzędzia mające pomóc uzytkownikom rozeznanie się w aktualnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19.
ProteGO zadebiutowała na urządzeniach mobilnych. Pokazujemy, co na ten moment oferuje rządowa aplikacja.
Przełomowe okulary mają służyć w walce z koronawirusem. Chiński startup opracował je w rekordowym czasie.
Za wynalazkiem stoją naukowcy z Uniwersytetu Nauk i Technologii w Hongkongu. Twórcy zapewniają, że dzięki temu rozwiązaniu ludzkość w przyszłości zyska idealną protezę wzroku.
To może być prawdziwa rewolucja w leczeniu dzieci. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) określiła, że gra EndeavorRX jest narzędziem do leczenia dzieci z ADHD.
Rewolucyjna proteza w technologii biosignal-processing została opracowana przez dr. Faitha Jiwakhana oraz Dhruva Agrawala pochodzących z Indii. Startup został przeniesiony z New Delhi do Poznania, a następnie zainwestował w to Sunfish Partners, niemiecko-polski fundusz venture capital.
Bardzo często przeszczep narządów jest jedyną możliwością w walce o życie pacjenta. Dotychczas stosowane metody sprawiały jednak, że zabieg taki jest bardzo trudny, drogi i często nieosiągalny. Dzięki stworzeniu specjalnego materiału, z którego można drukować sztuczne organy, może się to już wkrótce zmienić.
Sprawę śmierci 56-letniego mężczyzny będzie teraz wyjaśniała policja. Trwa dochodzenie mające określić, czy w śmierć prezesa MSI były zaangażowane osoby trzecie.
Czy smartfon zastąpi lekarza? Do tego najwidoczniej dążą kanadyjscy naukowcy. Ich przełomowa aplikacja weszła w fazę testów.
"Dzień dobry, poproszę wydrukować jednego burgera roślinnego... i frytki do tego" - tak zapewne nieługo będziemy zamawiać posiłek w popularnym fast-foodzie.
Diagnoza raka trzustki jest niezwykle skomplikowana. Zazwyczaj bowiem zdarza się, że pacjenci badani są już za późno.
Okazuje się, że świadczenia 500+ nie pomaga wcale w sytuacji populacji naszego kraju. Polaków jest zwyczajnie coraz mniej.
Czujesz się nieswojo, gdy nie masz w ręku smartfona? Nie wiesz, co ze sobą zrobić w komunikacji miejskiej, gdy nie możesz wyjąć telefonu? Tak, to jedne z objawów nomofobii na którą może cierpieć każdy.
Ludzka skóra to niezwykle wyjątkowa część człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie na bierząco reagować na otoczenie, czy wiedzieć, co jest bezpieczne, a co nie. Nie udało się jeszcze opracować sztucznego zamiennika zdolnego niemal idealnie naśladować ten cud natury. Aż do teraz...
W całym internecie wciąż powszechne jest wyzwanie "Will it run Doom?" (z ang. "czy pójdzie na tym Doom?") które polega na uruchomieniu legendarnego FPSa na niezwykle niekonwencjonalnym sprzęcie. Jeden programista przebił chyba wszystkich
Nowozelandczycy skupili się na urządzeniu odpowiadającym konkretnym potrzebom medycznym. Oznacza to, że początkowo nowa technologia odnosi się do prześwietlania dłoni i nadgarstka.