Techgame.pl
vec 2020

materiały prasowe

HTC organizuje pierwszą konferencję w pełnym VR. Powodem jest koronawirus

11 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Firma HTC zapowiedziała, że tegoroczna edycja ich konferencji Vive Ecosystem Conference odbędzie się w pełnym VR. Będzie to jednocześnie pierwsza taka konferencja. Organizatorzy zachowują optymizm, mimo strachu przed koronawirusem SARS-CoV-2.

Vive Ecosystem Conference to coroczna konferencja organizowana przez firmę HTC. Podczas niej producent prezentuje nowe modele swoich urządzeń, prowadzi wykłady, a na chętnych czekają dodatkowe atrakcje. W tym roku to się zmieni, choć może to być pewnym przełomem.

Konferencja HTC w Virtual Reality

W zeszłym roku podczas VIve Ecosystem Conference zaprezentowano nowe urządzenia HTC, które w ostatnich latach mocno skupiło się na eksploatowaniu rynku Virtual Reality (Vive Focus Plus). Goście mogli posłuchać wykładów prowadzonych przez specjalistów z branży, takich jak Nolan Bushnell, założyciel Atari. Oprócz tego organizowane były różne panele dyskusyjne, warsztaty, a nawet była możliwość wypróbowania nowych tytułów opartych na technologii VR. Samo Vive Ecosystem Conference od wielu lat gromadzi fanów nowych technologii. Z tego powodu byli oni zaniepokojeni tegoroczną edycją. W dobie odwoływania mnóstwa innych branżowych wydarzeń, takich jak MWC, GDC czy nawet (póki co na szczęscie rzekomo) E3, jasne było, że HTC nie zorganizuje swojej imprezy. 

HTC zaskoczyło wszystkich

Firma postanowiła, że nie dość, że ich impreza odbędzie się zgodnie z planem (aczkolwiek wystartuje godzinę później) to jeszcze odbędzie się w pełnym VR. Oczywiście ci, którzy nie dysponują takim sprzętem, mogą oglądać wydarzenie na ekranie swojego monitora. Decyzja HTC jest zaskakująco ciekawa, jeżeli chodzi o samego ducha imprezy - w końcu firma skupia się ostatnio przede wszystkim na unowocześnianiu i reklamowaniu technologii VR. Wydarzenie organizowane właśnie w tej technologii pozwala na wykorzystanie pełnego potencjału wirtualnej rzeczywistości. HTC na potrzeby aktualnej sytuacji zmieniło nazwę imprezy na Virtual Vive Ecosystem Conference. Organizatorzy chwalą się, że dzięki temu ograniczona zostanie transmisja dwutlenku węgla, nie będzie potrzeby wychodzenia z domu ani narażania się na chorobę COVID-19. Transmisja odbędzie się za pomocą platformy Engage, poświęconej nauczaniu i szkoleniom za pomocą VR. Każdy chętny może zarezerwować swoje wirtualne miejsce podczas wydarzenia już teraz, a sama impreza zaczyna się 19 marca. Jeżeli całość powiedzie się bez problemów, może to oznaczać, że i inni organizatorzy zdecydują się na wykorzystanie tego pomysłu zamiast kompletnego odwoływania swoich targów.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >