Sheng-Chang Chiang zmarły prezes firmy MSI.
Źródło: TechPowerup

Prezes MSI zmarł w tajemniczych okolicznościach. Sprawę bada policja

Sheng-Chang Chiang, prezes tajwańskiego przedsiębiorstwa Micro-Star International Co., Ltd zmarł w tajemniczych okolicznościach. Według najnowszych doniesień spadł z 7 piętra biurowca MSI w Zhonghe na Tajwanie.

Sprawę śmierci 56-letniego mężczyzny będzie teraz wyjaśniała policja. Trwa dochodzenie mające określić, czy w śmierć prezesa MSI były zaangażowane osoby trzecie.

Działalność MSI

Micro-Star International Co., Ltd to firma zajmująca się sprzętem komputerowym, w szczególności laptopami, komputerami stacjonarnymi, płytami głównymi oraz kartami graficznymi. Jest to jedna z najstarszych firm tego typu działających obecnie na rynku. Została założona w 1986 roku.

Błyskawiczna akcja ratunkowa nie pomogła

56-letni tajwańczyk wypadł z 7 piętra wieżowca MSI znajdującego się w Zhonghe na Tajwanie. Na miejscu bardzo szybko pojawiły się służby medyczne, które błyskawicznie rozpoczęły akcję ratunkową. Mężczyzna niestety zmarł w skutek odniesionych obrażeń. Chiang pełnił rolę prezesa MSI od stycznia 2019 roku, wcześniej kierował działem komputerów stacjonarnych z naciskiem na karty graficzne i płyty główne.

Następny artykuł