Techgame.pl
play apart together who

who

WHO radzi, aby grać w gry wideo w czasie pandemii. Akcja #PlayApartTogether

2 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Światowa Organizacja Zdrowia wraz z wieloma deweloperami i producentami gier wideo wystartowała z akcją #PlayApartTogether. Zachęca ona do unikania ryzyka narażenia na koronawirusa za pomocą gier. Mimo świetnej kampanii, wielu internautów wyśmiewa

Światowa Organizacja Zdrowia zaczęła promować granie w gry jako świetny sposób na pozostanie w domu. Do akcji włączyli się game developerzy z całego świata. W ten sposób liczą, że młodzi ludzie unikną narażenia na rozprzestrzeniającego się koronawirusa SARS-CoV-2.

WHO radzi, żebyśym grali, ile wlezie

Światowa Organizacja Zdrowia ruszyła z akcją mającą zachęcić graczy do pozostania w domach. Dzięki temu zmniejsza się kontakt społeczny, czyli ryzyko narażenia na chorobę COVID-19. Do akcji włączyli się również producenci gier wideo, tacy jak Ubisoft, Amazon, Activision, Blizzard czy Riot Games. Sama akcja jest kolejnym sposobem na zachęcanie młodych ludzi do poddawania się dobrowolnej kwarantannie. WHO zamierza dzięki #PlayApartTogether dotrzeć do jak największej ilości graczy. Celem jest nie tylko zostawanie w domach, ale także edukacja dotyczącą koronawirusa i wywoływanej nim choroby. Firmy wspierają akcję m.in. poprzez rozdawanie darmowych tytułów na różnych platformach (Epic Games Store, Steam) i szerzenie samej idei poprzez gry komputerowe. Taka sytuacja ma miejsce choćby w Crash Team Racing Nitro-Fueled, gdzie na głównym ekranie pojawia się informacja odsyłająca do zapoznania się z informacjami o COVID-19 na oficjalnej stronie WHO. W ten sposób młodzi ludzie mają zrozumieć, że pandemia jest realnym zagrożeniem.

Internauci są sceptyczni

Choć sama akcja zaśługuje na jak największą pochwałę i sami zachęcamy do jej wspierania - możecie na przykład przyczynić się do pobicia rekordu Guinessa, to wielu internautów podchodzi do niej nieco sceptycznie zarzucając WHO nagłą zmianę kierunku swoich wypowiedzi. W ubiełym roku WHO zaklasyfikowało zaburzenia grania” (gaming disorder) jako oficjalną chorobę. Pojawił się stosowny wpis w kolejnej wersji Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, zaś sam dokument oficjalnie wejdzie w życie w 2022 roku. WHO już wcześniej negatywnie podchodziło do gier i graczy, którzy dużo czasu spędzają przy konsolach czy PC'tach. Warto jednak pamiętać, że granie także może stać się uzależnieniem - niemalże tak, jak wszystko inne, dlatego nie ma sensu wieszanie psów na Światowej Organizacji Zdrowia, która spotkała się z falą krytyki graczy zarzucających brak odniesień do ostatnich postanowień organizacji podczas promowania akcji #PlayApartTogether.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >