Techgame.pl
pokemon go

pixabay

Pokemon GO mówi jak grać podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

13 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Pokemon GO, tak samo zresztą jak wszystkie inne gry Augmented Reality, bazuje na koncepcie wychodzenia ze swojej strefy komfortu domowego. Co jednak zrobić, jeśli dookoła panuje niebezpieczny wirus, a Pokemony same się nie złapią?

Choć ogólny szał na gry rozszerzonej rzeczywistości (AR - augmented reality) ucichnął spory czas temu, to jednak wielu graczy w dalszym ciągu zagrywa się w jedną z najpopularniejszych produkcji tego garunku, czyli Pokemon GO. Problem pojawia się, gdy naprzeciw łapania pokemonów staje kwarantanna. 

Pokemon GO to był istny szał

Choć produkcje AR już od wielu lat istnieją na rynku i mają całkiem spore grono fanów, to sama idea zdobyła rozgłos dopiero za sprawą Pokemon GO. Ta produkcja przeznaczona na urządzenia mobilne polega na prostym koncepcie - bawisz się w łowcę pokemonów. I to nie byle jakiego, bo takiego, który do tego celu używa smartfona. Gra wykorzystuje obraz z kamerki i prawdziwą pozycję gracza w przestrzeni i nakłada na to wirtualne postacie, na przykład pokemonów. Po podejściu do jednego z nich możemy go złapać, a potem pochwalić się, że w naszym ogródku siedział Charizard. Fajne, nie? Niby tak, ale gorzej, gdy oprócz pokemona możemy złapać też COVID-19.

Pokemony zmieniają się w obliczu SARS-CoV-2

Studio Niantic (odpowiedzialne za Pokemon GO) już wcześniej odwołało swoje duże wydarzenie Abra Community Day w obawie przed koronawirusem. Sama produkcja też doczekała się pewnych zmian - Incensy wabiące pokemony są teraz dużo tańsze, a ich cena wynosi 1 PokeCoin za 30 sztuk wabika. Działają one też dłużej, niż wcześniej. Nie da się w tej produkcji tak naprawdę uniknąć chodzenia, jednak studio robi wszystko, aby je zminimalizować, na przykład poprzez zwiększenie częstotliwości pojawiania się pokemonów w bliskiej okolicy i zmniejszenie dystansu do wykluwania się pokemonów. Takie zmiany z pewnością ograniczają dłuższe wycieczki, jednak i tak radzimy przez najbliższy czas zawiesić swoją działalność trenera pokemonów i zagrać sobie w którąś z klasycznych części choćby na którejś z konsol Nintendo.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >