Techgame.pl
dostawa jedzenia

Unsplash

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

9 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Wuhan, miasto będące epicentrum światowej pandemii COVID-19 już otwarto, ale władze i tak radzą obywatelom zachować ostrożność. W odpowiedzi na to, jedna z aplikacji do zamawiania jedzenia online doczekała się bardzo ciekawej funkcji.

Jedna z popularniejszych chińskich aplikacji do zamawiania jedzenia została przez twórców wzbogacona o dodatkową funkcję, która zapewni klientów, że kurier jest zdrowy.

Życie w Wuhan toczy się dalej

Miasto Wuhan w Chinach to ogromna metropolia, która w ostatnich miesiącach zasłynęła (choć to może nieodpowiednie słowo) wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. To właśnie tamtejszy targ okazał się siedliskiem wirusów, które w dość krótkim czasie rozprzestrzeniły się na cały świat. Choć Wuhan jest od wczoraj oficjalnie otwarte, władze Chin w dalszym ciągu przestrzegają przed zachowaniem bezpieczeństwa. Zdaniem naukowców tamtejszy rząd zdecydował się na otwarcie miasta zbyt szybko i wielu obawia się, że może się to zakończyć kolejną falą zachorowań. W środę w całych Chinach poinformowano o kolejnych 63 zarażeniach, z czego 61 osób przybyło zza granicy. 

Twój kurier jest zdrowy

W związku z zachowaniem w dalszym ciągu szczególnej ostrożności, chińska aplikacja Ele.me, która trudni się dowozem zamówionego jedzenia do domów klientów, zyskała nową funkcję. Była ona w testach od stycznia, ale dopiero teraz została oficjalnie wprowadzona. Teraz każdy klient oprócz podglądania kuriera, który dowiezie mu zamówione jedzenie, będzie mógł sprawdzić także jego temperaturę. Jeśli będzie mieściła się w granicach normy - najpewniej jest on zdrowy i nie przeniesie żadnych zarazków na pudełko z obiadem. Jest to dość zaskakujący sposób na kontrolowanie pandemii, ale zapewne w oczach klientów bardzo skuteczny. Ciekawe, czy w Polsce doczekamy się funkcji w którejś z najpopularniejszych aplikacji tego typu.

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Technologie

Jak przywrócić system Windows 10 do stanu początkowego?

Czytaj więcej >
Rakieta Długi Marsz 5B

Technologie

Chińska rakieta poza kontrolą. Wrak za kilkanaście dni spadnie na Ziemię

Czytaj więcej >
Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >