Techgame.pl
dostawa jedzenia

Unsplash

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

9 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Wuhan, miasto będące epicentrum światowej pandemii COVID-19 już otwarto, ale władze i tak radzą obywatelom zachować ostrożność. W odpowiedzi na to, jedna z aplikacji do zamawiania jedzenia online doczekała się bardzo ciekawej funkcji.

Jedna z popularniejszych chińskich aplikacji do zamawiania jedzenia została przez twórców wzbogacona o dodatkową funkcję, która zapewni klientów, że kurier jest zdrowy.

Życie w Wuhan toczy się dalej

Miasto Wuhan w Chinach to ogromna metropolia, która w ostatnich miesiącach zasłynęła (choć to może nieodpowiednie słowo) wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. To właśnie tamtejszy targ okazał się siedliskiem wirusów, które w dość krótkim czasie rozprzestrzeniły się na cały świat. Choć Wuhan jest od wczoraj oficjalnie otwarte, władze Chin w dalszym ciągu przestrzegają przed zachowaniem bezpieczeństwa. Zdaniem naukowców tamtejszy rząd zdecydował się na otwarcie miasta zbyt szybko i wielu obawia się, że może się to zakończyć kolejną falą zachorowań. W środę w całych Chinach poinformowano o kolejnych 63 zarażeniach, z czego 61 osób przybyło zza granicy. 

Twój kurier jest zdrowy

W związku z zachowaniem w dalszym ciągu szczególnej ostrożności, chińska aplikacja Ele.me, która trudni się dowozem zamówionego jedzenia do domów klientów, zyskała nową funkcję. Była ona w testach od stycznia, ale dopiero teraz została oficjalnie wprowadzona. Teraz każdy klient oprócz podglądania kuriera, który dowiezie mu zamówione jedzenie, będzie mógł sprawdzić także jego temperaturę. Jeśli będzie mieściła się w granicach normy - najpewniej jest on zdrowy i nie przeniesie żadnych zarazków na pudełko z obiadem. Jest to dość zaskakujący sposób na kontrolowanie pandemii, ale zapewne w oczach klientów bardzo skuteczny. Ciekawe, czy w Polsce doczekamy się funkcji w którejś z najpopularniejszych aplikacji tego typu.

Podobne artykuły

iPhone SE 2020 w różnych wariantach kolorystycznych

Technologie

Apple zaskoczyło wszystkich niską ceną. Budżetowy iPhone w ofercie giganta

Czytaj więcej >
dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
kabel internetowy

Technologie

Koronawirus negatywnie wpływa na prędkość internetu w Polsce. Jest najnowszy raport

Czytaj więcej >