dostawa jedzenia
Źródło: Unsplash

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Artur ŁokietekArtur Łokietek
9 Kwietnia 2020

Wuhan, miasto będące epicentrum światowej pandemii COVID-19 już otwarto, ale władze i tak radzą obywatelom zachować ostrożność. W odpowiedzi na to, jedna z aplikacji do zamawiania jedzenia online doczekała się bardzo ciekawej funkcji.

Jedna z popularniejszych chińskich aplikacji do zamawiania jedzenia została przez twórców wzbogacona o dodatkową funkcję, która zapewni klientów, że kurier jest zdrowy.

Życie w Wuhan toczy się dalej

Miasto Wuhan w Chinach to ogromna metropolia, która w ostatnich miesiącach zasłynęła (choć to może nieodpowiednie słowo) wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. To właśnie tamtejszy targ okazał się siedliskiem wirusów, które w dość krótkim czasie rozprzestrzeniły się na cały świat. Choć Wuhan jest od wczoraj oficjalnie otwarte, władze Chin w dalszym ciągu przestrzegają przed zachowaniem bezpieczeństwa. Zdaniem naukowców tamtejszy rząd zdecydował się na otwarcie miasta zbyt szybko i wielu obawia się, że może się to zakończyć kolejną falą zachorowań. W środę w całych Chinach poinformowano o kolejnych 63 zarażeniach, z czego 61 osób przybyło zza granicy.

Życie w Wuhan

Twój kurier jest zdrowy

W związku z zachowaniem w dalszym ciągu szczególnej ostrożności, chińska aplikacja Ele.me, która trudni się dowozem zamówionego jedzenia do domów klientów, zyskała nową funkcję. Była ona w testach od stycznia, ale dopiero teraz została oficjalnie wprowadzona. Teraz każdy klient oprócz podglądania kuriera, który dowiezie mu zamówione jedzenie, będzie mógł sprawdzić także jego temperaturę. Jeśli będzie mieściła się w granicach normy - najpewniej jest on zdrowy i nie przeniesie żadnych zarazków na pudełko z obiadem. Jest to dość zaskakujący sposób na kontrolowanie pandemii, ale zapewne w oczach klientów bardzo skuteczny. Ciekawe, czy w Polsce doczekamy się funkcji w którejś z najpopularniejszych aplikacji tego typu.

Następny artykuł