Techgame.pl
doom mod covid

/watch?v=KDuOzmXboj4 - Wesley de Waart - wideo

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

17 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Scena moderska pierwszego i drugiego Dooma jest wciąż bardzo aktywna. Na tyle, że jeden z twórców stworzył moda traktującego o koronawirusie. Naszym celem jest zarażanie demonów chorobą COVID-19.

Scena moderska pierwszych Doomów raczej nigdy nie umrze. Po tylu latach dalej środowisko moderskie jest aktywne, a twórcy zaskakują nas coraz dziwaczniejszymi tworami. Do takich z pewnością należy mod Knee-deep in COVID-19. 

Mody do Dooma

Środowisko moderskie pierwszych Doomów jest niezwykle aktywna po dziś dzień i wiele z aktualnych wydarzeń na świecie doczekało się growych odpowiedzi stworzonych właśnie na bazie Dooma. Pierwsza część zadebiutowała w 1993 roku i stała się z miejsca pozycją legendarną i klasyczną. W końcu to swoisty praprzodek wszystkich gier FPS. Twórcy pozwolili graczom na grzebanie w plikach gry, co przyczyniło się do stworzenia niezliczonej ilości map, ulepszeń, a także niemalże całkowicie nowych gier na silniku Dooma. Jedną z takich pozycji jest mod Total Chaos do "dwójki", który w żaden sposób nie przypomina oryginalnej gry, ale jest za to horrorem lepszym, niż wiele wysokobudżetowych tytułów. Warto się z nim zapoznać, szczególnie w czasie akcji "zostań w domu". Chyba, że wolicie coś bardziej "na czasie"...

COVID-19 shooter

Moder Wesley de Waart stworzył moda zatytułowanego Knee-deep in COVID-19, dostępnego zarówno dla Dooma 1, jak i Dooma 2. Gramy w nim Doomguy'em, jednak naszą bronią jest tutaj koronawirus SARS-CoV-2. Zamiast życia mamy jednostki chorobowe, które z każdą sekundą tracimy, a zarażenie jednego przeciwnika kosztuje nas ich 15. Ten jednak przestaje z nami walczyć i idzie na kwarantannę, po drodze infekując innych wrogów, a każdy taki przypadek nagradza nas 10 jednostkami życia, czy raczej choroby. Leczyć się można za pomocą papieru toaletowego (sic!). Celem jest oczywiście zarażenie wszystkich demonów. Sam pomysł, jak i wykonanie jest dyskusyjne, jednak to swojego rodzaju normalna reakcja, w której napięta sytuacja na świecie zostaje lekko rozluźniona dla niektórych za pomocą dość głupiej gry. Oczywiście każdy chętny może przetestować moda dostępnego pod tym adresem.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >
mount and blade 2 bannerlord

Gry

Mount & Blade 2: Bannerlord z przesuniętą datą premiery. Jest dobrze!

Czytaj więcej >