Techgame.pl
Doom na teście ciążowym

Twitter - wideo - foone

W Dooma zagracie na wszystkim. Nawet na... teście ciążowym

7 Września 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Chyba nie da się przebić ostatniego dokonania jednego z amerykańskich programistów. Do tej pory Dooma udawało się uruchomić na niemal każdym sprzęcie, ale nie na... teście ciążowym. Autor skryptu podzielił się filmikiem pokazującym jak gra działa n

W całym internecie wciąż powszechne jest wyzwanie "Will it run Doom?" (z ang. "czy pójdzie na tym Doom?") które polega na uruchomieniu legendarnego FPSa na niezwykle niekonwencjonalnym sprzęcie. Jeden programista przebił chyba wszystkich

Czy ta mikrofalówka pociągnie Dooma?

Okazuje się, że z biegiem czasu i coraz to bardziej udoskonalonej technologii, klasyczna i stosunkowo wymagająca kiedyś legendarna produkcja Id Software możliwa jest do zagrania dziś niemal na wszystkim. I nie mowa tu tylko o konsolach czy sprzęcie gamingowym, ale również o zwyczjanych domowych urządzeniach, całym RTV i AGD. Na reddicie od dłuższego czasu funkcjonuje specjalny wątek poświęcony całemu wyzwaniu. To właśnie tam fani gry czy programiści z całego świata pokazują, jak dużo udało im się osiągnąć. Tym razem pewien kallifornijski programista zawieł poprzeczkę tak wysoko, że nie wiemy czy komukolwiek udałoby się ją przeskoczyć.

Legenda na wszystkim

Progamiści nie ustają w przekroczeniu granicy absurdu (która w zasadzie przekroczona została dawno temu) jeżeli chodzi o uruchamianie Dooma na różnych sprzętach. Dziś tak naprawdę tego klasyka gier wideo odpalanie na inteligentnych lodówkach, mikrofalówkach czy GPSach nie jest niczym zaskakującym. Doszło do kuriozum w którym Doom działa na starych iPodach Nano, zabawkach dla dzieci, w Minecrafcie, a nawet... w nowym Doomie z 2016 roku. Powstała nawet specjalna strona pokazująca, na czym komuś udało się odpalić tego FPSa. Ostatnie dokonania Foone Turinga, kalifornijskiego programisty, okazały się jednak wybitne pod kątem "dziwności". 

Żeby poznać wynik, zabij kakodemona

Programiście wpierw udawało się odpalać na zmodyfikowanych testach ciążowych filmiki z popularnych memów (np. Rick Astley czy początek Skyrim), ale także gameplaye z gier. Postanowił on jednak sprawić, by malutkie urządznie było w stanie odpalić grywalną wersję Dooma, oczywiście z osobnym kontrolerem. Udało mu się to, na co dowód znajdziecie w jego poście z Twittera. Oczywiście należy tu zaznaczyć, że sam test ciążowy ma wymieniony wyświetlacz i mikrokontroler, jednak i tak olbrzymim osiągnięciem jest uruchomienie tej gry na tak małym ekranie monochromatycznym bez żadnych szczegółów.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >