Techgame.pl
kwarantanna domowa aplikacja

Ministerstwo Cyfryzacji

Nowy sposób monitorowania osób na kwarantannie. Powstała specjalna aplikacja

20 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Liczba osób skierowanych na kwarantannę domową rośnie z dnia na dzień. Ministerstwo Cyfryzacji stworzyło aplikację, dzięki której monitorowanie i komunikacja z takimi osobami będzie ułatwiona. Aplikacja przeznaczona jest na wszystkie systemy

Liczba osób na kwarantannie wzrasta, a rządowi przybywa problemów z monitorowaniem i komunikacją z nimi. Ministerstwo Cyfryzacji znalazło sposób na rozwiązanie tego problemu - stworzono aplikację mobilną. 

Kwarantanna

Każda osoba, która przyjeżdża do kraju w tym okresie poddawana jest domowej kwarantannie, podobnie jak Ci, z lekkimi objawami koronawirusa SARS-CoV-2. Na stan sprzed dwóch dni poddanych kwarantannie w Polsce osób było już ponad 22 tysiące, a liczba tą ciągle wzrasta. Kwarantanna wiąże się z zakazem opuszczania miejsca swojego pobytu aby uchronić inne osoby przed zarażeniem i rozprzestrzenianiem choroby COVID-19.

Zadaniem policji jest sprawdzanie codziennie czy dana osoba przebywa w domu (jeśli nie to wiążę się to z mandatem nawet do 5 tysięcy złotych) i czy zapewnione ma wszystkie niezbędne rzeczy. Rozrost osób skierowanych na domową kwarantannę spowodował, że coraz trudniej policji jest codzienne monitorowanie takich przypadków. dlatego stworzono aplikację mobilną.

Kwarantanna domowa

Aplikacja :"Kwarantanna domowa" zastąpić ma codzienne sprawdzanie przez policję miejsca pobytu danej osoby. Polega na przesyłaniu do paru razy dziennie "selfie" z widocznym miejscem w którym osoba się znajduje, a resztę niezbędnych informacji zapewni geolokalizacja i system porównujący twarz. Dziennie trzeba będzie zrobić jedno lub kilka takich zdjęć. Prośby o ich wykonanie będziemy wysyłać „z zaskoczenia”. Idea jest dokładnie taka sama jak przy niezapowiedzianych wizytach funkcjonariuszy policji – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski zapewniając również, że poufne informacje nie będą nigdzie gromadzone.

Oprócz tego aplikacja zapewnia kontakt z ośrodkami pomocy społecznej, której mogą zapewnić jedzenie, leki czy inne niezbędne przedmioty, aktywna również będzie specjalna infolinia dostępna z poziomu apki. Aplikacja dostępna jest na urządzenia z systemami Android i iOS.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >