Techgame.pl
Dłoń, która trzyma fragment mapy z Google Maps z czerwonym znacznikiem miejsca.

needpix

"Kieruj się na południe", czyli Polacy wygrali spór z Google

30 Maja 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

W ostatnich dniach polski Internet obiegła informacja, że legendarny głos, który wskazywał nam drogę w Google Maps, należący do Jarosława Juszkiewicza, zniknął, a w jego miejsce pojawił się sztucznie generowany głos komputera. Społeczność interneto

“Wygląda na to, że spędzimy jeszcze trochę czasu razem.” - skomentował wynik buntu Juszkiewicz, który po podmianie jego głosu, na komputer opublikował również zabawny filmik komentujący to wydarzenie.

Podróżnym nie było do śmiechu

Głosy sprzeciwu w sprawie zastąpienia lektora głosem generowanym komputerowo słychać było w całej Polsce. “Właśnie wczoraj jechałem na Google Maps i nie mogłam się odnaleźć, ten głos robota jest tak irytujący" - pisał jeden z internautów, którym pomysł ewidentnie nie podpasował. Reakcja użytkowników Google Maps nastąpiła praktycznie natychmiastowo po tym, jak głos lektora został podmieniony.

Lektor podszedł do sprawy z przymrużeniem oka

Jarosław Juszkiewicz podszedł do sprawy z uśmiechem na ustach. Na informację o tym, że Google Maps chce zrezygnować z jego głosu, opublikował na platformie Facebook krótki filmik, w którym uczy swoich fanów rozpoznawania kierunków świata za pomocą natury, w razie, gdyby przez elektronicznego nawigatora się zgubili.

“Człowiek w technologii jest ważny”

Google poinformowało, że ze względu na liczne protesty, głos lektora powróci do nawigacji Google Maps, przynajmniej do momentu usprawnienia głosu maszyny. Sam zainteresowany skomentował całą sytuacje następującymi słowami: “To prowadzi mnie do kilku prostych wniosków. Człowiek w technologii jest ważny. Nie lubimy, gdy maszyna mówi nam, gdzie mamy jechać.”

Tagi:

Google

Stanisław JanowskiAutor

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >