Sony Reon Pocket
Źródło: First Flight JP - wideo - https://youtu.be/C56zONHJryk

Sony Reon Pocket - oto miniklimatyzator przyszłości

Artur ŁokietekArtur Łokietek
8 Lipca 2020

Sony wynalazło klimatyzator, który zmieścisz pod koszulą! Ten rewolucyjny gadżet z pewnością przyniesie ulgę w czasie zapowiadanych upałów. Sprzętem można sterować za pomocą stosownej aplikacji na smartfony.

Mini klimatyzator który zmieścisz w koszuli, z możliwością zdalnego sterowania i ogrzewania? Brzmi fantastycznie, jednak jest jedno "ale"...

Sony przedstawia - klimatyzator Reon Pocket

Sony Reon Pocket to owoc starań Sony w promowaniu startupów. Najnowszy wynalazek japońskiego giganta to miniklimatyzator, który da się bez problemu zmieścić w koszuli. A dokładniej - w okolicach karku, gdyż zastosowana tu technologia ma gwarantować najlepsze osiągnięcia właśnie, gdy korzystać będziemy z niej przy tej części ciała. Jak obiecuje producent, górna część pleców może zostać ochłodzona z 36 stopni do aż 23 stopni Celsjusza! Godne podziwu osiągnięcie, jednak wymagane jest tu posiadanie stosownej koszuli z odpowiednią kieszonką. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby taką kieszonkę wszyć samemu.

Gadżet na upały w koszuli

Sony pomyślało również o chłodnych dniach, które potrafią nas czasami zaskoczyć przeplatając się z upałami. Tu Reon Pocket oferować ma ogrzewanie na poziomie 8 stopni Celsujsza - nie dużo, ale funkcja zdecydowanie na plus. Chyba najwygodniejszą rzeczą w nowym wynalazku jest możliwość sterowania klimatyzatorem za pomocą specjalnej aplikacji na urządzenia z Androidem i iOS. Wszystko brzmi super, jednak bateria wydaje się tu piętą achillesową urządzenia. Ta jest ładowana za pomocą USB typu C i pozwala na nieprzerwaną pracę przez jedynie 1,5 godziny... przy czym sama ładuje się przez kolejne 2. Niemniej - gadżet wyceniono na całkiem pokaźną sumę 14080 jenów (ok. 520 złotych) i aktualnie dostępny jest wyłącznie w Japonii.

Następny artykuł