Techgame.pl
cd projekt red logo

cd projekt red

Kolejny sukces CD Projekt RED. Firma została największą spółką na polskiej giełdzie

3 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Polskie studio CD Projekt RED święci kolejne triumfy! Firma stała się znana na całym świecie dzięki serii o Wiedźminie, a teraz drugie najbardziej wartościowe studio gamingowe w Europie podskoczyło na pozycję lidera na Giełdzie Papierów Wartościowy

CD Projekt RED jeszcze przed premierą Cyberpunka 2077 ma okazje na otwarcie szampana.

CD Projekt RED liderem

Jak powszechnie wiadomo, sytuacja na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jest dynamiczna, a w tym momencie wyjątkowo dynamiczna. Aktualna pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 spodwodowała straty dla wielu firm i spółek. Dotychczasowy dumny posiadacz zaszczytnego pierwszego miejsca na GPW, czyli PKO BP spadł na drugie miejsce. To właśnie CD Projekt RED zajął pozycję lidera. Studio jest akutualnie wycenione na 27,11 miliardów złotych, zaś wartość PKO BP to 27.03 miliarda. Tym samym CDPR został spółką o największej kapitalizacji w Polsce. Warto jednak pamiętać, że to nie jest rekordowy wynik CDPR - firma była warta w lutym tego roku aż 31 miliarda złotych. 

Co dalej?

Choć CD Projekt RED zajął teraz zaszczytne pierwsze miejsce na GPW, studio ma jeszcze przed sobą dużo pracy. We wrześniu nastąpić ma premiera Cyberpunka 2077, w związku z czym sytuacja giełdowa spółki może drastycznie się zmienić (mamy jednak nadzieję, że na jeszcze lepsze). Kolejne produkcje polskiego studia również mogą w tym pomóc - deweloperzy pracują obecnie nad dwiema grami z segmentu AAA i mniejszą produkcją. Wiemy też, że zajmują się pracami nad osobnym trybem multiplayer do Cyberpunk 2077, a Adam Kiciński przyznał, że powstanie również Wiedźmin 4.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >