Techgame.pl
Nitendo Switch OLED

Nintendo.com

Konsola Nintendo Switch OLED zapowiedziana! Co o niej wiemy?

7 Lipca 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Ninentdo Switch OLED

Stało się, Nintendo w końcu podniosło kurtyny. Po wielu miesiącach oczekiwań gracze doczekali się prezentacji nowego Switcha. Wokół tej konsoli aż huczało od plotek, mieliśmy otrzymać konsolę w wersji PRO, z ulepszonym hardware’em i lepszymi joystickami.

Niestety jak to z plotkami często bywa, nie miały one zbyt wiele wspólnego z zaprezentowaną rzeczywistością, a wielu graczy może poczuć zawód.

Czym więc jest nowy Switch? Otóż ma on nazwę Switch OLED i jak sama nazwa wskazuje, będzie to przenośna konsola z OLED-owym ekranem o 6-calowej przekątnej. Wiemy również, że wariant ten ma mieć poprawione głośniki i znacznie lepszy stand. Dodatkowo otrzymamy dwukrotnie większą pamięć wewnętrzną, czyli 64 gigabajty. Problem tkwi, że w kontekście nowości, to chyba już wszystko…

Brak nowin o rozdzielczośći 4k

Na prezentacji produktu nie padły żadne słowa o ulepszonej wydajności konsoli, rozdzielczości 4k, czy chociażby FULL HD w wersji przenośnej. I tak, ekran OLEDO-wy znacznie poprawi wizualną jakość gier, aczkolwiek to nie ekran jest największą bolączką fanów japońskiej firmy. 

Rzecz jasna największa krytyka narasta wokół bardzo wadliwych kontrolerów joy-con i to właśnie tutaj gracze upatrywali rychłego upgrade’u. 

Problem tkwi w tym, że już podczas premiery w 2017 roku Switch był mocno przestarzały pod względem aspektów wydajnościowych. Trzeba pamiętać, że większość gier AAA wydawanych na Switcha, musi być przed tym mocno zdowngrade’owana. Natomiast rozdzielczość 720p dziś już nikogo nie zachwyca, a wręcz bawi lub smuci. 

Nadzieja umiera ostatnia

Jest jednak nadzieja. Prezentacja nowej konsoli była na tyle krótka, że może nas jeszcze czekać niespodzianka. Może Switch OLED ma jakieś ukryte asy w rękawie? A może twórcy w sekrecie rzeczywiście pracują nad wersją PRO?

Jest szansa, że dowiemy się tego w najbliższym czasie. Aczkolwiek nauczeni doświadczeniem zachęcamy Was do wstrzymania swojej wodzy fantazji. Lepiej mieć zaniżone oczekiwania, wtedy z pewnością się nie rozczarujemy.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >