Techgame.pl
e3 hala

e3expo.com

E3 ostatecznie odwołane przez koronawirusa. Warner Bros miało zapowiedzieć Batmana i RPG z Harrym Potterem?

12 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Początkowe doniesienia o anulowaniu największych targów z branży gier nie nastrajały optymizmem. Niestety doczekaliśmy się potwierdzenia - E3 w tym roku nie odbędą się. Poznaliśmy za to, co w planach miało Warner Bros.

Początkowe zapewnienia ESA (Entertainment Software Association), że przygotowania do największych targów growych idą pełną parą okazały się nic nie znaczące. E3 zostało właśnie oficjalnie odwołane, ale jest szansa, że wydarzenie odbędzie się cyfrowo.

E3 odwołane przez koronawirusa

ESA w komunikacie na oficjalnej stronie zapowiedziało, że wszystkim wystawcom i gościom zwróci środki za bilety, gdyż wydarzenie ostatecznie zostało odwołane. Jesteśmy bardzo rozczarowani, że nie będziemy w stanie zorganizować tego wydarzenia dla naszych fanów i sympatyków, ale wiemy, że jest to właściwa decyzja, podjęta w oparciu o dostępne dziś informacje - twierdzą w komunikacie. Oznacza to, że Electronic Entertainemnt Expo w tym roku nie odbędzie się. E3 to największe targi branży growej na świecie, które co roku w Los Angeles przyciągają dziestiątki tysięcy gości. Największe firmy zapowiadają swoje nowe produkcje, czesto jesteśmy świadkami zapowiedzi najnowszego sprzętu gamingowe, w tym nowych generacji konsol do gier. ESA oświadcza, że stara się zorganizować wspólnie z różnymi deweloperami wydarzenie online, będące czerwcowymi, wspólnymi zapowiedziami nowych gier. Liczymy, że uda się to zorganizować.

Warner Bros przecieka

Jason Schreier, redaktor seriwsu Kotaku, znany przede wszystkim ze swoich szerokich kontaków z branżą, dzięki którym często rozpowszechnia zaskakujące informacje, ogłosił parę ciekawostek związanych z tegorocznym E3. Według niego w tym roku Warner Bros miało hostować własną konferencję - znaczy to, że firma musiała mieć sporo zapowiedzi, których nie chciała ogłaszać na konferencjach innych firm. Wśród rzekomych gier miała być nowa część Batmana od WB Montreal (twórców Batman Arkham Orignis) o której spekuluje się już od wielu lat, a jej niechybna zapowiedźjest już niemal pewna. Warner Bros miało też zapowiedzieć najnowszą produkcję od ojców serii Batman Arkham, czyli Rocksteady Studios, o której nie wiemy nic, poza plotkami jakoby miała to być gra o Lidze Sprawiedliości z co-op'em lub multiplayerem. Najciekawszą zapowiedzią miałaby się jednak okazać gra osadzona w świecie Harry'ego Pottera! Jakiś czas temu wyciekły informacje jakoby firma pracowała nad grą RPG z otwartym światem w Hogwarcie. Na pewno w najbliższym czasie poznamy więcej szczegółów, a także wycieków.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >