Techgame.pl
steam logo

Steam

Steam znów przebił rekord użytkowników! Na topie Counter-Strike: Global Offensive

16 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Steam po raz kolejny udowodnił, że nie zamierza ustępować innym platformom. Właśnie zanotowano największą dotychczasową liczbę jednocześnie aktywnych użytkowników. Dużą część tego osiągnięcia możemy zawdzięczać Counter-Strike: Global Offensive.

Epic Games Store od dłuższego czasu stara się strącić z piedestału króla platform gamingowych, czyli Steam. Platforma od Valve notuje jednak kolejny rekord w liczbie jednocześnie zalogowanych użytkowników.

Steam wygrywa

Jak zapewne wielu graczy dobrze wie, główną platformą elektronicznej dystrybucji oraz serwisem społecznościowym w jednym dla gier jest właśnie Steam. To tam pojawiają się nowe tytuły (choć teraz już niekoniecznie aż tak często) i to właśnie tam wielu graczy spędza akcję #zostańwdomu, która ma na celu przede wszystkim zatrzymanie w domach ludzi, którzy powinni wychodzić jedynie za pilną potrzebą. Całość na ma celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2. Patrząc na aktualne osiągi odnotowane na platoformie Valve, akcja chyba ma dość spore wzięcie.

Rekordy Steam

Według seriwsu steambd, platforma od Valve zanotowała kosmiczny wynik 20,3 milionów zalogowanych jednocześnie użytkowników! To więcej niż połowa obywateli naszego kraju, co jednoznacznie wskazuje, że siedzenie w domach nie sprawia większości graczom problemów. Oczywiście ogromna liczba to jedynie zalogowani użytkownicy, nie grający jednocześnie, jednak i tych było naprawdę dużo, bo prawie 6,5 mln. Do takiego suckesu przyczynił się zdecydowanie Counter-Strike: Global Offensive, który od momentu przejścia na model free to play przyciąga coraz więcej łąknących taktycznej rozgrywki użytkowników. Jednocześnie w CS:GO grało ponad milion graczy, co jest dotychczasowym rekordem jakiejkolwiek produkcji spod znaku Counter-Strike. Oby tak dalej!

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >