plague inc wirusy
Źródło: Steam

Plague Inc. w związku z koronawirusem dostanie nowy tryb. Będziemy zwalczać pandemię

Artur ŁokietekArtur Łokietek
24 Marca 2020

Ndemic Creations, studio odpowiedzialne za znany symulator zagłady ludzkości wpłaciło ćwierć miliona dolarów na rzecz walki z koronawirusem. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że studio rozszerza grę o nowy tryb - dla odmiany będziemy walczyć z pandemią.

Plague Inc. zdecydowanie zdobyło na popularnośc, gdy na świecie wybuchła pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Gra doczekała się jednak sporej krytyki ze strony chińskiego rządu. W celu zmiany tego stanu rzeczy, twórcy wzbogacają produkcję o nowy tryb.

Plague Inc. - symulator koronawirusa?

O produkcji studia Ndemic Creations jest ostatnio głośno. W końcu gra jest swoistym symulatorem niszczenia ludzkości przez pandemię - gramy, na przykład, jako wirus, ulepszamy objawy choroby i naszą zdolność do rozprzestrzeniania się, a celem gry jest totalna zagłada ludzkości. Wraz z pojawieniem się koronawirusa w Chinach, zainteresowanie produkcją urosło do niebotycznych rozmiarów, a chiński rząd zdecydował się usunąć grę ze sklepów mobilnych i Steama. Okazało się, że nie tylko tematyka była problemem - gra nie uzyskała stosownej licencji. Mimo wszystko deweloperzy odpowiedzialni za grę wielokrotnie ostrzegali, że nie jest to rzeczywisty symulator, a jedynie gra przeznaczona do rozrywki.

Ndemic Creations się odkupuje

Studio powiadomiło właśnie, że wpłaciło ćwierć miliona dolarów na walkę z rozprzestrzeniającą się na cały świat pandemią COVID-19. Choć nigdzie nie jest to jasno powiedziane - może to być ruch mający poprawić wizerunek deweloperów po wpadce w Państwie Środka. Do tego fani produkcji doczekali się nowego, zgoła odmiennego trybu, polegającego na uratowaniu ludzkości przed wirusem. To pozytywne przesłanie jest z pewnością mile widziane w obecnym czasie. Tryb tworzony jest we współpracy z WHO (Światową Organizacją Zdrowia) i GOARN (Global Outbreak Alert and Response Network), a sama rozgrywka ma polegać na rozwoju służby zdrowia i opracowywaniu leku. Tryb będzie dostępny za darmo na czas rzeczywistej pandemii.

Zobacz także:

  1. PETA radzi weganom jak grać w Animal Crossing: New Horizons - opublikowano specjalny poradnik
  2. Rozszerzono kryteria podejrzeń COVID-19. Jakie są kryteria epidemiologiczne w Polsce?
  3. Dramat w Hiszpanii. Lekarze dokonują segregacji pacjentów z COVID-19
  4. Czemu najlepiej strzela się do demonów w rytm metalu? - Najlepsze soundtracki z gier
  5. Chińscy naukowcy znaleźli nowe objawy koronawirusa SARS-CoV-2
Następny artykuł