Techgame.pl
plague inc wirusy

Steam

Plague Inc. w związku z koronawirusem dostanie nowy tryb. Będziemy zwalczać pandemię

24 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Ndemic Creations, studio odpowiedzialne za znany symulator zagłady ludzkości wpłaciło ćwierć miliona dolarów na rzecz walki z koronawirusem. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że studio rozszerza grę o nowy tryb - dla odmiany będziemy walczyć z pandem

Plague Inc. zdecydowanie zdobyło na popularnośc, gdy na świecie wybuchła pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Gra doczekała się jednak sporej krytyki ze strony chińskiego rządu. W celu zmiany tego stanu rzeczy, twórcy wzbogacają produkcję o nowy tryb. 

Plague Inc. - symulator koronawirusa?

O produkcji studia Ndemic Creations jest ostatnio głośno. W końcu gra jest swoistym symulatorem niszczenia ludzkości przez pandemię - gramy, na przykład, jako wirus, ulepszamy objawy choroby i naszą zdolność do rozprzestrzeniania się, a celem gry jest totalna zagłada ludzkości. Wraz z pojawieniem się koronawirusa w Chinach, zainteresowanie produkcją urosło do niebotycznych rozmiarów, a chiński rząd zdecydował się usunąć grę ze sklepów mobilnych i Steama. Okazało się, że nie tylko tematyka była problemem - gra nie uzyskała stosownej licencji. Mimo wszystko deweloperzy odpowiedzialni za grę wielokrotnie ostrzegali, że nie jest to rzeczywisty symulator, a jedynie gra przeznaczona do rozrywki.

Ndemic Creations się odkupuje

Studio powiadomiło właśnie, że wpłaciło ćwierć miliona dolarów na walkę z rozprzestrzeniającą się na cały świat pandemią COVID-19. Choć nigdzie nie jest to jasno powiedziane - może to być ruch mający poprawić wizerunek deweloperów po wpadce w Państwie Środka. Do tego fani produkcji doczekali się nowego, zgoła odmiennego trybu, polegającego na uratowaniu ludzkości przed wirusem. To pozytywne przesłanie jest z pewnością mile widziane w obecnym czasie. Tryb tworzony jest we współpracy z WHO (Światową Organizacją Zdrowia) i GOARN (Global Outbreak Alert and Response Network), a sama rozgrywka ma polegać na rozwoju służby zdrowia i opracowywaniu leku. Tryb będzie dostępny za darmo na czas rzeczywistej pandemii.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >