okładka książki God of War: B is for Boy
Źródło: PlayStation

K jak Kratos. Bóg Wojny uczy najmłodszych alfabetu

Fanserwis w branży gier jest silny. Figurki, pluszaki, repliki broni czy obrandowane naczynia. Producenci wykorzystują wszystkie możliwe chwyty, aby wzbogacić się na swoich markach. Tym razem powstał jednak gadżet, który przy okazji wypełni edukacyjną misję. A że akurat edukować będzie Bóg Wojny? To nawet lepiej.

Ostatnia część gry God of War, pomimo bardzo dużych zmian w rozgrywce i uniwersum, została bardzo dobrze odebrana w środowisku związanym z grami. Twórcy kontynuują kreatywne podejście do wykorzystania marki.

K jak Kratos

God of War: B is For Boy, to tytuł książki, która uczy najmłodszych alfabetu. Pomysłodawcy projektu wykorzystali fakt, że w najnowszej części gry Kratos, oprócz mitycznych potworów, musi zmierzyć się również z byciem tatą. Razem z młodym chłopcem przemierza zimowe, skandynawskie tereny co rusz ucząc dzieciaka nowych umiejętności. Naturalną koleją rzeczy jest więc wykorzystanie ojcostwa Kratosa do nauki najmłodszych.

Historia dziewięciu królestw i 26 liter

Kratos w książce opowiada swojemu synowi historię dziewięciu królestw. Jednocześnie uczy on dzieci poszczególnych liter z angielskiego alfabetu. W historii zamieszczono wiele historii nawiązujących do wydarzeń z gry oraz easter eggów, które zauważą jedynie najwięksi fani serii. Książka przedstawiająca historię Kratosa i Arteusa zadebiutuje 1 września, ale już teraz można zamówić ją w przedsprzedaży. Historię napisał Andrea Robinson, za ilustracje odpowiada Romina Tempest. Zapowiedź produkcji możecie znaleźć tutaj.

Następny artykuł