Techgame.pl
Materiały Partnera

Canva

Laptop gamingowy, czy komputer stacjonarny?

27 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Daszuta

Udostępnij:

Mówiąc o komputerach i laptopach gamingowych warto zaznaczyć, że wymagania stawiane przez twórców gier to nie wszystko. Każdy z nas ma dodatkowo swoje osobiste preferencje. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy sprzęt.

Na komputery stacjonarne decydują się gracze, którzy wydajność sprzętu stawiają ponad wszystko. Ważnym plusem przemawiającym za posiadaniem komputera stacjonarnego jest możliwość wprowadzania w nim modyfikacji. Wymiana podzespołów lub wyposażenie komputera w dodatkową kość RAM to tylko podstawowe opcje. Jest ich znacznie więcej, łącznie z upgradem chłodzenia, wymianą karty graficznej, a nawet procesora. W starej, dobrej obudowie, po jakimś czasie mogą znaleźć się całkowicie inne bebechy. Bardzo rozsądną propozycją dla gamerów będzie chociażby komputer stacjonarny z serii Republic of Gamers Asusa [zobacz].

Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt gamingowy?

  • Czy ma być mobilny i kompaktowy?

  • Czy chcesz mieć możliwość łatwej wymiany podzespołów?

Sprawdź podstawowe parametry, takie jak:

  • procesor,

  • karta graficzna,

  • pamięć RAM.

Jeśli wybierasz laptopa sprawdź, czy ma:

Gdybyśmy zrobili przegląd gaming roomów zapalonych graczy-pasjonatów, to w zdecydowanej większości znaleźlibyśmy właśnie komputer stacjonarny, gamingowy monitor (często z zakrzywionym ekranem wzmacniającym immersję), podświetlaną klawiaturę (najczęściej mechaniczną), ergonomiczną i wytrzymałą myszkę z dodatkowymi przyciskami oraz fotel gamingowy zaprojektowany tak, aby zminimalizować ból pleców, zapewnić wentylację. Do pełni szczęścia i najlepszej rozgrywki przydadzą się także wyposażone w mikrofon gamingowe słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1, dzięki którym usłyszymy każdy, nawet najmniejszy detal rozgrywki (chociażby, skąd zbliżają się wrogowie).  

Komputery stacjonarne długo pozostawały bezkonkurencyjne, należy jednak zauważyć, że najnowsze laptopy gamingowe, skutecznie wkupują się w łaski nawet tych wymagających graczy. 

Można stwierdzić, że laptopy gamingowe wybierają ci, którzy cenią sobie mobilność i całkowitą wolność w wyborze przestrzeni do grania. Gra na laptopie możliwa jest nie tylko w łóżku, lecz także w podróży, na uczelni, na wakacjach, a nawet pod namiotem lub w pociągu. Możliwość łatwego wyniesienia gry poza granice pokoju to podstawowy argument przemawiający za laptopami. 

Drugą kwestią jest zamiłowanie do porządku. Laptopy gamingowe cenią osoby, które lubią panować nad przestrzenią, ale mają swoją ulubioną grę, to której czasami zaglądają. Kompaktowy sprzęt zdecydowanie ułatwia przeprowadzenie porządków, łącznie z tym, że w razie potrzeby możemy go po prostu schować uwalniając pomieszczenie od gamingowego elementu wystroju. 

Artykuł zawiera lokowanie produktów

Podobne artykuły

play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >
podpalil komputer na wizji

Gry

Pechowa transmisja na żywo. Podpalił komputer podczas składania

Czytaj więcej >