Techgame.pl
Animacja przedstawiająca działanie systemu laserowego w amerykańskich myśliwcach.

YouTube

Laserowa superbroń na amerykańskich myśliwcach. Zmiany w uzbrojeniu już niedługo

19 Września 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Odpowiedzialna za uzbrojenie amerykańskiej armii firma Lockheed Martin przedstawiła właśnie swoje plany na najbliższe 5 lat, jeżeli chodzi o modernizację wojska USA.

Jednym z usprawnień, które zostanie zaimplementowane w tym czasie będzie laserowy, defensywny system uzbrojenia dla myśliwców. Nowa broń będzie w stanie, na przykład niszczyć pociski ziemia-powietrze lub powietrze-powietrze.

Amerykańska armia cały czas się modernizuje

Nie ma w zasadzie dnia, w którym nie pisalibyśmy czegoś o kolejnych nowościach w amerykańskiej armii. W ostatnim czasie wspominaliśmy o takich skrajnych innowacjach, jak chociażby użycie psów-robotów, które mają posłużyć do pilnowania baz wojskowych, lepszej komunikacji i robienia wywiadu, mówiliśmy również o nowym rodzaju bomb, które miałyby zastąpić obecnie stosowane bomby kasetowe, wspominaliśmy również o najnowszych myśliwcach, które już niedługo mogą wejść do użycia w US Air Force. Teraz przyszedł czas na wyposażenie, które w przeciągu najbliższych lat ma dać pilotom myśliwców niesamowite możliwości obronne.

Laserowa broń coraz popularniejsza

Co prawda laserowa broń jeszcze przez długi czas nie stanie się standardem wyposażenia wojsk głównych mocarstw na naszej planecie, jednak koncerny zajmujące się uzbrojeniem coraz chętniej sięgają do tej technologii. Parę miesięcy temu informowaliśmy o chińskich testach potężnego “karabinu” laserowego, teraz amerykańska firma Lockheed Martin poinformowała o swoich planach dozbrojenia amerykańskich myśliwców w futurystyczne, laserowe uzbrojenie. Stany Zjednoczone mają już dosyć spore doświadczenie, jeżeli chodzi o broń tego typu, niedawno przetestowali oni laserowe działo.

Laserowa broń w amerykańskiej armii za pięć lat

Lockheed Martin również pracuje nad laserową bronią, ich najnowszy plan zakłada uzbrojenie amerykańskich myśliwców w ciągu najbliższych 5 lat w nowoczesny, kompaktowy laser, który posłuży pilotowi w celach obronnych. Pilot myśliwca będzie mógł za jego pomocą zestrzelić pociski ziemia-powietrze lub powietrze-powietrze. Chociaż Lockeed Martin podkreśla, że możliwości wykorzystania tego typu broni nie kończą się jedynie na tym.  Według szacunków koncernu, inwestycja będzie kosztowała wiele milionów dolarów. Lockheed Martin będzie musiało zmodernizować swoje fabryki w celu opracowania technologii oraz wystarczająco szybkiej produkcji, która pozwoli na zrealizowanie pięcioletniego planu. Poniżej możecie zobaczyć jak Tactical Airborne Laser Weapon System (TALWS) będzie działał w praktyce.

Tagi:

ChinyWojskoMilitariaStany ZjednoczonePrzemysł lotniczy

Stanisław JanowskiAutor

Wydawca portalu Techgame. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Wcześniej parałem się dziennikarstwem radiowym, teraz głównie działam w Internecie. Miłośnik retro-technologii i nowych smartfonów. W wolnych chwilach rozmawiam z Google Home.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

mysliwiec

Militaria

Korea będzie mieć najnowocześniejsze myśliwce świata. Samoloty wprawiają ekspertów w osłupienie

Czytaj więcej >
dron

Militaria

Wyjątkowy pomysł amerykańskich sił zbrojnych. Drony dostaną sztuczną inteligencję

Czytaj więcej >
mysliwiec

Militaria

Najbardziej zaawansowany myśliwiec świata ofiarą ataku hakerów. Chińczycy włamali się do jego systemów

Czytaj więcej >
mysliwiec

Militaria

Nowatorski projekt rosyjskiej armii. Nowy myśliwiec będzie mógł latać w kosmosie?

Czytaj więcej >
Bombowiec B-52

Militaria

Start bombowca B-52 podczas silnego wiatru. Niesamowite nagranie, niebezpieczne zdarzenie

Czytaj więcej >
Dwa myśliwce Su-57 w locie.

Militaria

Rosyjska armia otrzyma supernowoczesne myśliwce. Maszyna posiada poważne wady

Czytaj więcej >