Techgame.pl
GTA samochody

Steam

11-latek jeździł prawdziwym samochodem bo... za dużo grał w GTA

5 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Serwis Kotaku donosi, że w Wielkiej Brytanii policja została wezwana do niecodziennego zdarzenia. 11-latek (tak!) prowadził samochód i to za zgodą członka rodziny. Taka forma spędzania wolnego czasu poza komputerem nie spodobała się władzom.

Parę dni temu na oficjalnym Twitterowym koncie brytyjskiej policji z hrabstwa Lancashire pojawił się niecodzienny wpis - służby doniosły o zaskakującym incydencie do którego zostały wezwane. Całemu zdarzeniu winna rzekomo seria Grand Theft Auto studia Rockstar Games, ale prawdziwym winowajcą tak naprawdę jest członek rodziny.

GTA winne nie tylko przemocy

Rekordowa seria GTA jest chyba jedną z najbardziej kontrowersyjnych serii gier komputerowych w historii. Wielokrotnie oskarżane o promowanie przemocy, nakładanie do używania narkotyków czy kradzieży, produkcje z tego cyklu były przedmiotem medialnych sporów na całym świecie. W ostatnich latach współczynnik nagonki na "gry komputerowe będące źródłem całego zła na świecie" się zmniejszył, jednak kiedyś sytuacja bywała na tyle dramatyczna, że rządy niektórych krajów zakazywały dystrybucji kontrowersyjnych tytułów. Na szczęście ostatnie tego rodzaju wydarzenie, które miało miejsce w Wielkiej Brytanii jest bardziej śmieszne niż przykre, a winny sytuacji jest opiekun dziecka, a nie gra komputerowa.

Dziwne zgłoszenie

Policjancji z hrabstwa Lancashire dostali zgłoszenie, według którego po pustym parkingu zasuwał najprawdziwszym samochodem 11-letni chłopiec. Gdy służby mundurowe dotarły na miejsce zobaczyli 11-latka jeżdżącego samochodem Vauhall Astra. Okazało sie, że dostał on od członka rodziny pozwolenie na ten specyficzny "trening", gdyż opiekun miał dość, że chłopiec całymi dniami gra w GTA na Playstation. Kwestionowanie takich metod wychowaczych jest w pełni uzasadnione - nie dość, że opiekun pozwolił 11-latkowi jeździć prawdziwym samochodem to wcześniej nie miał problemu z przyzwoleniem na granie w Grand Theft Auto, które skierowany jest zdecydowanie do bardziej dojrzałego odbiorcy. Choć cżłonek rodziny chłopca starał się jak mógł obrócić wszystko w żart, policjanci musieli ukarać go karą za naruszanie zasad ruchu drogowe. Stało się tak głównie dlatego, że w Wielkiej Brytanii można prowadzić pojazdy od minimalnego wieku 15 lat i 9 miesięcy, a i tak trzeba posiadać tymczasowe prawo jazdy.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >