Layers of Fear
Źródło: Steam

Powstanie hollywodzki film na podstawie polskiej gry

Artur ŁokietekArtur Łokietek
21 Kwietnia 2020

Według ostatniego komunikatu giełdowego dla inwestorów, studio Bloober Team zawarło umowę z hollywoodzką wytwórnią filmową na zrealizowanie ekranizacji hitowego horroru studia. Polscy deweloperzy nie próżnują i to niejedyna niespodzianka, jaką przygotowali dla graczy.

Layers of Fear pomogło rodzimemu Bloober Team wybić się na światowym rynku, ale najnowsze doniesienia zaskoczyły wszystkich.

Layers of Fear w formie filmu

Gra Layers of Fear ukazała się w 2016 roku i przyniosła światowy rozgłos polskiemu studiu Bloober Team. Produkcja opowiadała historię malarza, który zamierza ukończyć swoje najdoskonalsze dzieło. Przy okazji rozgrywki śledziliśmy historię bohatera oraz jego rodzinnych problemów, a sama produkcja przykuwała uwagę głównie za sprawą niecodziennego podejścia do roli lokacji - dom, w którym działa się akcja, zmieniał się co chwilę, a gracz nawiedzany był psychodelicznymi wizjami z przeszłości. Ukazała się nawet druga część, tym razem opowiadająca o aktorze kręcącym film na statku wycieczkowym. Bloober Team w niedawnym komunikacie dla inwestorów przekazało informacje, że Layers of Fear zostanie zrealizowane w formie filmu dzięki zawarciu umowy ze studiem Project Nerd Boss z Los Angeles "jako rezulatat trwającej 2 lata preprodukcji".

Co jeszcze szykuje Bloober Team?

Bloober Team zostało również koproducentem filmu. Jak nietrudno się domyśleć, gatunkowo będzie to zapewne horror. Co ciekawe, to niejedyne wiadomości jakie w ostatnim czasie wyszły ze studia. Inna produkcja, cyberpunkowy horror Observer doczeka się ulepszonej i odświeżonej wersji, która zadebiutuje jeszcze w tym roku. Oprócz tego Bloober Team "zawarł istotną umowę z globalnym wydawcą, jednym ze światowych liderów branży gier, dotyczącą produkcji gry, w oparciu o jeden z brandów posiadanych przez wydawcę" (jak głosi komunikat dla inwestorów). Szybko pojawiły się głosy jakoby tą znaną marką miałobyć Silent Hill, jednak polskie studio nie skomentowało tych rewelacji. Czekamy na więcej informacji!

Zobacz także:

  1. Sposób na zdobycie darmowego malowania do Fortnite. Wszystko z okazji Twitch Rivals
  2. Counter-Strike przeżywa drugą młodość. Padł historyczny wynik w liczbie grających
  3. Jedne z największych targów gier na świecie odwołane. Powodem zakaz organizowania imprez masowych
  4. GTA 6 może być mniejszą grą niż sądzi każdy z nasNastępny artykuł