Techgame.pl
Layers of Fear

Steam

Powstanie hollywodzki film na podstawie polskiej gry

21 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Według ostatniego komunikatu giełdowego dla inwestorów, studio Bloober Team zawarło umowę z hollywoodzką wytwórnią filmową na zrealizowanie ekranizacji hitowego horroru studia. Polscy deweloperzy nie próżnują i to niejedyna niespodzi

Layers of Fear pomogło rodzimemu Bloober Team wybić się na światowym rynku, ale najnowsze doniesienia zaskoczyły wszystkich.

Layers of Fear w formie filmu

Gra Layers of Fear ukazała się w 2016 roku i przyniosła światowy rozgłos polskiemu studiu Bloober Team. Produkcja opowiadała historię malarza, który zamierza ukończyć swoje najdoskonalsze dzieło. Przy okazji rozgrywki śledziliśmy historię bohatera oraz jego rodzinnych problemów, a sama produkcja przykuwała uwagę głównie za sprawą niecodziennego podejścia do roli lokacji - dom, w którym działa się akcja, zmieniał się co chwilę, a gracz nawiedzany był psychodelicznymi wizjami z przeszłości. Ukazała się nawet druga część, tym razem opowiadająca o aktorze kręcącym film na statku wycieczkowym. Bloober Team w niedawnym komunikacie dla inwestorów przekazało informacje, że Layers of Fear zostanie zrealizowane w formie filmu dzięki zawarciu umowy ze studiem Project Nerd Boss z Los Angeles "jako rezulatat trwającej 2 lata preprodukcji". 

Co jeszcze szykuje Bloober Team?

Bloober Team zostało również koproducentem filmu. Jak nietrudno się domyśleć, gatunkowo będzie to zapewne horror. Co ciekawe, to niejedyne wiadomości jakie w ostatnim czasie wyszły ze studia. Inna produkcja, cyberpunkowy horror Observer doczeka się ulepszonej i odświeżonej wersji, która zadebiutuje jeszcze w tym roku. Oprócz tego Bloober Team "zawarł istotną umowę z globalnym wydawcą, jednym ze światowych liderów branży gier, dotyczącą produkcji gry, w oparciu o jeden z brandów posiadanych przez wydawcę" (jak głosi komunikat dla inwestorów). Szybko pojawiły się głosy jakoby tą znaną marką miałobyć Silent Hill, jednak polskie studio nie skomentowało tych rewelacji. Czekamy na więcej informacji!

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >