Techgame.pl
Watch Dogs Legion

Ubisoft

Watch Dogs Legion - Ubisoft pokazał nowy gameplay i zwiastun. Znamy datę premiery

13 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

W trakcie konferencji Ubisoft Forward 2020 dowiedzieliśmy się kolejnych informacji o oczekiwanej kontynuacji cyklu Watch Dogs. Czy parokrotnie przesuwana premiera okazała się wystarczająca, aby deweloperzy zdążyli dopieścić grę? Wszystko wygląda na to, że

Ubisoft ponownie zaprezentował swoje najnowsze Watch Dogs Legion. Oprócz fantastycznego zwiastuna, doczekaliśmy się nowe gameplayu. 

Watch Dogs Legion i postbrexitowy Londyn

Gra zaoferuje otwarty świat i tym razem chodzi tu o postbexitowy Londyn. Angielskie miasto jest miejscem w którym automatyzacja postępowała trochę za gwałtownie, w związku z czym ludzie zaczęli tracić pracę, główną siłą porządkową okazała się prywatna organizacja Albion, a rząd trochę za bardzo przecenił możliwości inwigilacji obywateli. W związku z tym miasto przypomina nieco utopijną wizję świata przyszłości, a głównym bohaterem jest tu w zasadzie cała organizacja hakerska DedSec (znana z poprzednich części). Tak jest, w tym sandboxie nie będzie jednego głównego bohatera - zamiast tego będziemy mogli zwerbować do organizacji niemal każdego przechodnia, który będzie wydawać się wystarczający umiejętnościami.

Ubisoft pokazuje świetne zwiastuny

Ubisoft podczas swojej konferencji pokazał "zwiastun filmowy" zatytułowany "Punkt krytyczny" i muszę przyznać, że naprawdę zrobił na mnie wrażenie. Być może dlatego, że jego autorem jest Alberto Mielgo twórca m.in. jednej z części "Miłość, Śmierć, Roboty", "Spider-Man Uniwersum" czy chociażby efekty specjalne w ostatnich częściach Harry'ego Pottera. Drugim zaprezentowanym filmikiem jest gameplay, który dokładnie wyjaśnia jak dużą dowolność mamy mieć w rozgrywce. Pokazano również jak bardzo różnią się od siebie poszczególne postacie, które werbować możemy "z ulicy".

Watch Dogs Legion - data premiery

Oprócz powyższych, Ubi potwierdziło, że gra będzie wspierać ray tracing od Nvidii także w wersji na nowego Xbox'a i zapewne również DLSS 2.0. Co ciekawe, pojawiły się gameplaye pokazujące możliwości najnowszej technologii, jednak z racji tego, że grafika samej gry nie jest w żaden sposób "przełomowa", zapewne ciężko jest mi dokładnie oszacować, jak bardzo ray tracing tu pomaga. Redaktorzy serwisu Digital Foundry przeanalizowali, iż gra nie działa najlepiej z włączoną funkcją wspomagania oświetlenia - podobno RTX 2080 Ti nie wystarcza do utrzymania stałych 60 klatek na sekundę. No cóż, pozostaje nam przekonać się na własne oczy, jak gra tylko zadebiutuje, a ma się to wydarzyć już 29 października tego roku.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >