Mario zbudowany z klocków LEGO.
Źródło: flickr

LEGO i Nintendo łączą siły. Zagramy w Mario jak za dawnych lat

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
14 Lipca 2020

Takie kooperacje uwielbiamy. LEGO i Nintendo łączą siły, aby przynieść nam unikatowy zestaw klocków, z których stworzymy swoją własną konsolę Nintendo Entertainment System, oldschoolowy telewizor, kartridż i pierwszy poziom Mario.

Informacja po raz pierwszy pojawiła się na chińskim portalu VJGamer, parę godzin temu pojawiła się również zapowiedź zestawu na oficjalnym twitterowym profilu LEGO.

Zagraj tak jak jeszcze nigdy wcześniej

Na oficjalnym profilu LEGO na Twitterze pojawiło się krótkie nagranie okraszone napisem “Jesteś gotowy zagrać tak, jak nigdy wcześniej?”. Na nagraniu możemy zaobserwować zarys telewizora i legendarnej konsoli NES. Zestaw co prawda nie pozwoli nam stworzenia pełnoprawnej, działającej konsoli, jednak na samym złożeniu zestawu zabawa się nie nie kończy.

Co znajdziemy w zestawie?

W zestawie stworzonym przez LEGO znajdziemy konsolę NES, oldschoolowy telewizor, kontroler, kartridż oraz, co interesujące, pierwszą mapę z gry Super Mario Bros. Poziom będziemy mogli “rozegrać” dzięki małej korbce zamontowanej z prawej strony telewizora, która będzie służyła do przewijania ekranu. Według nieoficjalnych doniesień plansza ma być również podświetlana.

Grafika przedstawiająca LEGO NES.

Kiedy zagramy w LEGO Mario?

Zestaw LEGO NES ma składać się z 2646 elementów i nieoficjalnie został wyceniony na 250 dolarów. Według doniesień, konsolę od Nintendo będziemy mogli zbudować już 1 sierpnia i ma być to dopiero początek współpracy tych dwóch legendarnych firm. Nie możemy się doczekać na więcej. Tutaj możecie zobaczyć oficjalną zapowiedź produktu.

Następny artykuł