lego masters
Źródło: tvnpl - wideo - https://youtu.be/5cuDzIJQnEE

Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi

Artur ŁokietekArtur Łokietek
17 Listopada 2020

Nowy polski program rozrywkowy Lego Masters okazał się wielkim sukcesem TVN-u. Pierwszy odcinek oglądało bardzo wielu widzów. Twórcy wyjaśniają, że oprócz rozrywki i rywalizacji, program pokazuje również relacje między ludźmi i udowadnia, że nie tylko dzieci mogą bawić się klockami lego.

Jak donosi portal Wirtualne Media, pierwszy odcinek nowe show TVN, czyli Lego Masters, przykuł przed odbiornikami średnio 1,37 mln widzów. To naprawdę dobry wynik i być może doczekamy się rozwijania tej formuły.

Lego Masters na TVN sukcesem

Ubiegła sobota w telewizji mogłaby przebiegać tak, jak zwykle, gdyby nie nowy show od stacji TVN. Program Lego Masters okazał się czymś więcej, niż tylko kolejnym rozrywkowym show, co potwierdzają przedstawione przez Wirtualne Media liczby.

Serwis donosi, że pierwszy odcinek spotkał się z ciepłym przyjęciem, a już na pewno od strony oglądalności. Wyemitowany 14 listopada o godzinie 20:00 program oglądała średnia liczba aż 1,37 mln widzów. Oznacza to, że TVN w tamtym momencie zgromadził przed telewizory publikę stanowiącą aż 9,46 proc. wszystkich widzów telewizji tego dnia.

Zapadła wstrząsająca decyzja. Apple zapłaci ogromne pieniądze, sprawa dotyczy użytkowników smartfonówZapadła wstrząsająca decyzja. Apple zapłaci ogromne pieniądze, sprawa dotyczy użytkowników smartfonówCzytaj dalej

Okazuje się jednak, że program nie wzbudził zainteresowania wyłącznie wśród dzieci. Wysoki wskaźnik oglądalności przełożył się na zainteresowanie 14,90 proc. widzów grupy wiekowej 16-49 i 11,98 proc. w grupie 16-59. Liczby te przedstawiła firma Nielsen Audience Measurement dla Wirtualnych Mediów.

Nowy format dobrze się przyjął

Co ciekawe, wskaźniki oglądalności pokazują, że przez co najmniej jedną minutę program oglądało 3,94 mln osób w grupie wiekowej 4+, podczas, gdy w grupie 16-49 było to 1,87 mln, a w 16-59 aż 2,38 mln. Zgadujemy, że jeżeli takie wyniki utrzymają się w kolejnych odcinkach, format nie zostanie porzucony.

iPhone 12 gratis przy zakupie innego smartfona. Producent oficjalnie potwierdził zagraniczną promocjęiPhone 12 gratis przy zakupie innego smartfona. Producent oficjalnie potwierdził zagraniczną promocjęCzytaj dalej

Sam program wzbudził zainteresowanie u wielu widzów z prostego powodu - wszyscy bawiliśmy się kiedyś klockami lego. Jakby nie patrzeć, jest to zajęcie rozwijające pod kątem technicznym. Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że wielu dzisiejszych inżynierów zaczęło od takiej formy edukacyjnej zabawy w młodości.

Żyłka do tworzenia nowych konstrukcji to jedno, ale w programie dochodzi do tego jeszcze rywalizacja. Mamy też charyzmatycznego prowadzącego, czyli aktualnie jedną z popularniejszych gwiazd telewizji, czyli Marcina Prokopa. Jurorami zostali Aleksandra Mirecka i Paweł „Brodaty Geek” Duda.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Nowatorski projekt rosyjskiej armii. Nowy myśliwiec będzie mógł latać w kosmosie?

2. Nie mieści się w głowie co woda ogórkowa robi z organizmem. Pijesz ją?

Zabawa klockami to nie tylko zabawa

"To globalny format, który dzięki współpracy z TVN i Endemol Shine Polska udało się zaadaptować na polski rynek. Program w ciekawy i atrakcyjny sposób pokazuje przede wszystkim zabawę, ale opowiada też o relacjach między bliskimi osobami. Udowadnia, że klockami mogą bawić się nie tylko dzieci, ale i osoby dorosłe" - wyjaśnia cytowana przez Wirtualne Media Beata Kucejko, dyrektor marketingu Lego Polska.

14-latek podał dalej post w mediach społecznościowych. Do jego mieszkania wparowała policja, czuje się zastraszony14-latek podał dalej post w mediach społecznościowych. Do jego mieszkania wparowała policja, czuje się zastraszonyCzytaj dalej

Sama idea programu opiera się na tworzeniu konstrukcji z popularnych klocków lego, które oceniane są przez specjalne jury. Para z najgorszym wynikiem zostaje na koniec każdego odcinka zmuszona do opuszczenia programu.

Całość ma mieć 6 odcinków, emitowanych w soboty na TVN o godzinie 20:00. W finale wezmą udział trzy pary. Najlepsza z nich dostanie nie tylko tytuł "Mistrza lego" (szkoda, że niekoniecznie może to pomóc w dostaniu się na techniczną uczelnię) ale też nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. zł i wycieczkę do Legolandu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec z kolejkami w urzędach. Załatwianie spraw stało się o niebo łatwiejsze
  2. Adoptowali małe, urocze szczeniaczki. Po kilku tygodniach nie mogli uwierzyć, co z nich wyrasta
  3. InPost rozszerza swoją ofertę. Świetne wieści dla użytkowników, firma podpisała umowę z Amazonem i Ikeą
  4. Asteroida Apophis może znaleźć się na kursie kolizyjnym z Ziemią. Naukowcy tłumaczą, jakie jest ryzyko
  5. Na Marsie odnaleziono dziwny "posąg", zdjęcia nie pozostawiają złudzeń. Czy znaleziono dzieło kosmitów?
  6. Rywal Kamila Stocha zapowiada triumfalny powrót. Skoczkowie mogą zacząć się obawiać
  7. Przeciętna emerytura w Warszawie nie jest najwyższa w Polsce. W jednym z województw seniorzy dostają więcej

Następny artykuł