Techgame.pl

tvnpl - wideo - https://youtu.be/5cuDzIJQnEE

Lego Masters okazało się wielkim sukcesem TVN. Odcinek zgromadził mnóstwo widzów, program uczy i bawi

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Jak donosi portal Wirtualne Media, pierwszy odcinek nowe show TVN, czyli Lego Masters, przykuł przed odbiornikami średnio 1,37 mln widzów. To naprawdę dobry wynik i być może doczekamy się rozwijania tej formuły. 

Lego Masters na TVN sukcesem

Ubiegła sobota w telewizji mogłaby przebiegać tak, jak zwykle, gdyby nie nowy show od stacji TVN. Program Lego Masters okazał się czymś więcej, niż tylko kolejnym rozrywkowym show, co potwierdzają przedstawione przez Wirtualne Media liczby. 

Serwis donosi, że pierwszy odcinek spotkał się z ciepłym przyjęciem, a już na pewno od strony oglądalności. Wyemitowany 14 listopada o godzinie 20:00 program oglądała średnia liczba aż 1,37 mln widzów. Oznacza to, że TVN w tamtym momencie zgromadził przed telewizory publikę stanowiącą aż 9,46 proc. wszystkich widzów telewizji tego dnia.

Okazuje się jednak, że program nie wzbudził zainteresowania wyłącznie wśród dzieci. Wysoki wskaźnik oglądalności przełożył się na zainteresowanie 14,90 proc. widzów grupy wiekowej 16-49 i 11,98 proc. w grupie 16-59. Liczby te przedstawiła firma Nielsen Audience Measurement dla Wirtualnych Mediów. 

Nowy format dobrze się przyjął

Co ciekawe, wskaźniki oglądalności pokazują, że przez co najmniej jedną minutę program oglądało 3,94 mln osób w grupie wiekowej 4+, podczas, gdy w grupie  16-49 było to 1,87 mln, a w 16-59 aż 2,38 mln. Zgadujemy, że jeżeli takie wyniki utrzymają się w kolejnych odcinkach, format nie zostanie porzucony. 

Sam program wzbudził zainteresowanie u wielu widzów z prostego powodu - wszyscy bawiliśmy się kiedyś klockami lego. Jakby nie patrzeć, jest to zajęcie rozwijające pod kątem technicznym. Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że wielu dzisiejszych inżynierów zaczęło od takiej formy edukacyjnej zabawy w młodości. 

Żyłka do tworzenia nowych konstrukcji to jedno, ale w programie dochodzi do tego jeszcze rywalizacja. Mamy też charyzmatycznego prowadzącego, czyli aktualnie jedną z popularniejszych gwiazd telewizji, czyli Marcina Prokopa. Jurorami zostali Aleksandra Mirecka i Paweł „Brodaty Geek” Duda.

Zabawa klockami to nie tylko zabawa

"To globalny format, który dzięki współpracy z TVN i Endemol Shine Polska udało się zaadaptować na polski rynek. Program w ciekawy i atrakcyjny sposób pokazuje przede wszystkim zabawę, ale opowiada też o relacjach między bliskimi osobami. Udowadnia, że klockami mogą bawić się nie tylko dzieci, ale i osoby dorosłe" - wyjaśnia cytowana przez Wirtualne Media Beata Kucejko, dyrektor marketingu Lego Polska.

Sama idea programu opiera się na tworzeniu konstrukcji z popularnych klocków lego, które oceniane są przez specjalne jury. Para z najgorszym wynikiem zostaje na koniec każdego odcinka zmuszona do opuszczenia programu. 

Całość ma mieć 6 odcinków, emitowanych w soboty na TVN o godzinie 20:00. W finale wezmą udział trzy pary. Najlepsza z nich dostanie nie tylko tytuł "Mistrza lego" (szkoda, że niekoniecznie może to pomóc w dostaniu się na techniczną uczelnię) ale też nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. zł i wycieczkę do Legolandu.

Tagi:

TVNTelewizor

Podobne artykuły

Nauka

Najpierw wywołują śmiech, a potem zmuszają do myślenia. Antynoble 2020 rozdane
Czytaj więcej >

Nauka

Elon Musk słynie z kąśliwych komentarzy. Tym razem dopiekł Rosjanom
Czytaj więcej >

Nauka

Kolonizacja Marsa do 2050 roku? Plany firmy SpaceX brzmią jak scenariusz filmu science-fiction, aż ciężko uwierzyć
Czytaj więcej >

Nauka

Powstała interaktywna mapa wszechświata. Możemy zajrzeć w każdy zakamarek kosmosu
Czytaj więcej >

Nauka

NASA chce kupić pył z Księżyca. Nie uwierzysz ile pieniędzy wydadzą, zaskakująca suma
Czytaj więcej >

Nauka

Niesamowite dźwięki planet. Niektóre z nich mogą przyprawić o ciarki na plecach
Czytaj więcej >
Artur Łokietek

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Nauka

Nauka

Redakcja Techgame

MySQL Developer – kim jest i czym się zajmuje?
Czytaj więcej >
Nauka

Kuba Wieloch

Po 56 latach ciężkiej służby wróciła na Ziemię. Nagranie powrotu satelity OGO-1
Czytaj więcej >
Nauka

Stanisław Janowski

Najpiękniejsze gwiazdozbiory na polskim niebie. Znajdziesz je za pomocą prostej aplikacji
Czytaj więcej >
Nauka

Artur Łokietek

Poważna awaria na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Chodzi o system dostarczania tlenu
Czytaj więcej >
Nauka

Stanisław Janowski

Księżyc może być trudniejszy do skolonizowania niż myśleliśmy. Naukowcy podają powód
Czytaj więcej >
Nauka

Łukasz Kopciński

Poznaliśmy cząsteczkę roku. Badają ją m.in. naukowcy z UAM
Czytaj więcej >