mafia 2 remaster
Źródło: Steam

Mafia 2 i Mafia 3 - Remastery już dostępne. Niektórzy dostali je za darmo

Artur ŁokietekArtur Łokietek
20 Maja 2020

Wczoraj do oficjalnej sprzedaży wleciały remastery dwóch części legendarnej serii Mafia. Choć na remake "jedynki" poczekamy nieco dłużej, niektórzy wspomniane tytuły otrzymali za darmo. Do sieci trafiły filmiki porównawcze oryginałów z odświeżonymi wersjami.

Mafia 2 i 3 Edycja Ostateczna oficjalnie trafiły do sprzedaży. Jeżeli jesteście posiadaczami oryginalnych wersji na platformie Steam, remastery już powinniście zauważyć na swoim koncie.

Mafia Trilogy

Mafia Trilogy to niedawno zapowiedziany pakiet zawierający odświeżoną legendarną trylogię Mafii. W jej skład wchodzi Mafia, Mafia 2 i Mafia 3, z czego dwa ostatnie tytuły to remastery, które doczekały się nieznaczej ilości graficznych poprawek i paru nowości. W całym pakiecie zdecydowanie najciekawiej prezentuje się pierwsza część, która została kompletnie odświeżona i zbudowana na nowo na nowoczesnym silniku graficznym. Choć ten remake zadebiutuje nieco później niż reszta, bo 28 sierpnia, już teraz można składać zamówienia przedpremierowe na całość w wersji cyfrowej i pudełkowej. W wypadku tej pierwszej odblokowane zostaną nam już teraz Mafia 2 i 3, a na "jedynkę" poczekamy do wyznaczonej daty premiery. Cały pakiet wyceniono na 249 złotych. Jeżeli jednak już macie w bilbiotece którąś z dwóch ostatnich części - mamy dla was dobre informacje.

Mafia Edycja Ostateczna część 2 i 3

Remake drugiej Mafii osobno kosztuje aktualnie 124 złote w wersji na PC, Xbox One i PS4. Warto tu jednak nadmnienić, że posiadacze oryginału otrzymali już remastera zupełnie za darmo. Warto z tego względu sprawdzić, czy w naszej bibliotece Steam nie pojawiła się nowa gra. Co ciekawe, nawet jeżeli mieliśmy wyłącznie Mafię 2, bez żadnych dodatków DLC, i tak je dostaniemy wraz z Edycją Ostateczną. Jest to z pewnością miła zagrywka ze strony 2k Games - w końcu sama gra dostała nieznaczny lifting. Jeżeli chodzi o Mafię 3 sytuacja wygląda podobnie - również Edycja Ostateczna trafiła do naszych bilbiotek zupełnie za darmo. Jeżeli w bibliotece naszych gier posiadamy "jedynkę" odblokuje się nam możliwość ubrania głównych bohaterów 2 i 3 części w strój Tommy'ego, czyli protagonisty pierwszej części. To samo tyczy się strojów Vito Scaletty czy Lincolna Claya. Do siecie trafiły pierwsze filmiki prezentujące jak odświeżona "dwójka" prezentuje się na tle oryginału. Choć zmiany są dosłownie subtelne (niektórzy nazywają je po prostu "HD Textures mod") to i tak jest to świetna okazja na powrót do Empire Bay i ponownie przeżycie jednej z najlepszych historii w grach komputerowych. W przypadku Mafii 3 remaster prezentuje się tak naprawdę identycznie z oryginałem, ale liczymy, że naprawione zostały liczne bugi cechujące produkcję w momencie debiutu.

Następny artykuł